Zavřít reklamu

Apple si může mnout stejně jako každý rok ruce. Slova pochybovačů o tom, že jsou letošní iPhony nezajímavou a tedy i neprodejnou generací se totiž evidentně nepotvrdila, jelikož jak v případě řady 13 Pro, tak i 13 se dodací doba telefonů po pátečním spuštění předobjednávek brutálně protáhla. 

Zatímco krátce po pátečním startu předobjednávek jste mohli počítat s doručením v řádu dnů, přičemž výjimkou nebyl ani první den prodejů, po pár hodinách se začala dodací doba strmě prodlužovat, až se nyní zastavila u řady 13 Pro (Max) u všech konfigurací i barevných variant na hrozivě vypadajících čtyřech až pěti týdnech. Pokud si tedy na české mutaci stránek Applu objednáte telefony nyní, můžete s nimi počítat nejdříve v půlce října a to ještě musíte mít štěstí. 

U levnější řady 13 je situace obdobná, byť ne tak kritická. Základní 128GB modely jsou ve většině konfigurací taktéž vyprodány, ale Apple je stihne dodat “jen” za dva až tři týdny, jelikož jsou zřejmě jednodušší na výrobu. U konfigurací s vyšším úložištěm se pak dají stále nalézt modely, které je Apple schopen dodat do pěti až sedmi pracovních dní, což je doba, se kterou musí počítat i někteří jablíčkáři, jenž si vytvořili předobjednávku hned po jejich startu. 

I letos se tak jako přes kopírák opakuje situace z let předešlých, kdy se řada Pro vždy extrémně rychle vyprodala a jablíčkáři na ní museli poté čekat dlouhé týdny a v horším případě i měsíce, zatímco základní modely byly relativně dobře dostupné. Je nicméně otázkou, jak dlouho bude tato dodávková krize trvat, jelikož se ještě před odhalením novinek šuškalo, že má Apple letos v plánu překonat své prodejní rekordy, čemuž uzpůsobí i nastavení svého dodavatelského řetězce, čímž měl právě podobným věcem zamezit. Hlad jablíčkářů po novinkách byl ale dle všeho stejně vyšší. 

Témata:

Související články

Dnes nejčtenější