Zavřít reklamu

Přemýšlíte nad pořízením nového iPadu s tím, že byste jej rádi využívali i pro videohovory? Pak pro vás máme dobrou radu. Vyhněte se obloukem modelu Air, jelikož je právě pro videohovory nejméně vhodný a to i přesto, že není nejlevnějším modelem v nabídce Applu a ve výsledku ani nejslabším. 

Hlavní problém nynější generace iPadu Air tkví v jeho předním fotoaparátu. Na tom totiž Apple loni bohužel šetřil, jelikož využil jen širokoúhlou 7MPx FaceTime HD kamerku. A právě v typu objektivu je zakopán pes. Na začátku letoška totiž debutovaly nové iPady Pro s ultraširokoúhlou přední kamerou podporující funkci Center Stage. Ta funguje de facto tak, že díky širokému poli snímání zobrazuje ve videohovoru jen jeho určitý výřez, který posouvá podle pohybu osoby v hledáčku – to vše samozřejmě automaticky. Díky tomu se tak nemůže stát, že byste vypadli protistraně ze záběru, nebudete-li se tedy před tabletem pohybovat více než je možné. 

Ačkoliv se zprvu myslelo, že je funkce svázaná kromě ultraširokoúhlého objektivu i s čipem M1 a jeho výkonem, který v iPadech Pro naleznete, úterní Keynote ukázala, že tomu tak není. Center Stage zpříjemňující videohovory totiž dorazil i na iPad mini s čipem A15 Bionic a dokonce i nejlevnější iPad v nabídce Applu ve formě iPadu 9. generace s čipem A13 Bionic. I ten tedy poslouží pro videohovory lépe než současný iPad Air, který je přitom oproti němu o poznání dražší a hlavně výkonnější. Při nákupu je tedy určitě dobré brát v potaz i tuto věc. 

Témata: , ,

Související články

Dnes nejčtenější