Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Zoom používám hodně málo a pro mě to moc nemá využití a smysl.

  Tak pro uživatele jablek to dostává smysl vždy až po Keynote, na které je nová funkcionalita, s křížkem po funuse oproti ostatním, s nadšením a velkou pompou představena. Se už těm ovcím fakt musím jen smát.

  Jediné co je k smíchu je blbeček, který chodí na LSA psát zahořklé komentáře a marní tu svůj čas. Člověk napíše svůj osobní a subjektivní pocit a stejně má někdo potřebu napsat, že každý kdo si koupí Škodovku je ovce. Tak retardovaný je tvůj komentář. Na telefon fotím běžné věci ke kterým ten zoom nevyužívám. Světe div se i tak se dá používat telefon. Utíkej se svým 100x zoom od Samsungu na koupaliště ať si můžeš vyfotiti nějakou holku z blízka. To bude nejblíž co se k nějaké dostaneš.

  Taky zoom vůbec nepoužívám. Ale možná je to právě proto, že s vědomím špatné kvality výsledku jsem tuto možnost focení postupem času vypustil z hlavy…

  Já preferuji umělecké a portrétní fotky a k tomu jsou některé telefony dostačující. Můžeš vytvořit pěkné amatérské fotky domů do rámečku a nemusíš mít k tomu drahou techniku, nebo fotografa. Dodnes si pamatuji výstavu Věstonické venuše na které každý dával jednu fotku za druhou sošky, která je za sklem a ještě osvícená reflektory a přitom ji máš na internetu vyfocenou profesionálně bez skla v brutálním rozlišením. Tito lidé pak používají zoom :-) Setkáš se s tím často, že lidi fotí proti slunci a nebo z dálky 20 fotek hradu, který kompozičně nestojí ani za jednu fotku atd. Kamarád fotí ptactvo a ten objektiv je cena dvou iPhonů 12 Pro, takže asi tak.

  Byť používáme v rodině produkty Apple, tyto inovace mě nechávají chladným. Pořád je to mobil a slušný pomocník v životě, ale honit se takhle za foťákem mi přijde k ničemu protože k focení slouží řádná zrcadlovka a pořádný objektiv závislý podle toho co jdu fotit. Přece tohle nemůžete chtít po čočce velikosti hrášku ?! Kdo ví o čem mluvím mi dá jistě za pravdu. Tyto fotky z mobilů jsou dobré tak na jejich tapety.
  Každopádně tím Apple nehaním protože je to firma kde jejich produkty mají dlouho podporu a fungují aniž by se něco sekalo atd. Jen ty baterky mě štvou….. na tom by měli pracovat víc. Třeba řešit možnost použití grafenových baterií do jejich zařízení.

  K foteniu dnes slúži všetko možné. Zrkadlovky, resp. dnes už bezzrkadlovky nie sú masovou záležitosťou. Vlajkové modely mobilov a často krát aj nižšie modely dnes dokážu fotiť veľmi kvalitne a pre drvivú väčšinu ľudí je to viac ako postačujúce. Ja sám osobne si už ani nepamätám, kedy som fotil so svojou zrkadlovkou. Nejako som stratil chuť sa s ňou ťahať. Takže viem o čom hovoríš, nedávam Ti za pravdu, mýliš sa.

  Pokud děláš opravdu fotografie se kterými chceš pracovat, musíš použít i správné zařízení. To jest kvalitní foťák ať už ten nebo onen. Samozřejmě že foťák znamená zátěž ale od toho ho beru: že jdu fotit! Na momentky a chujoviny stačí mobil to je samozřejmě pravda 😊. Stejně 90% lidí ty fotky ukazuje na daném zařízení nebo si je posílají přes nějakou apku která jim kvalitu shodí úplně. Proto pro ně zrcadlovka nedává smysl. A já se bavil “FOCENÍ “ Možná si to pochopil jen z druhé strany a proto nesouhlasíš. Ale to je v pořádku protože názor je vždy důležity pro diskusi.
  Poznámka pod čarou : kdyby mi na svatbu přišel fotograf na svatbu fotit s mobilem tak ho nakopu do prdele 😂
  Peace chlape…. Dnes se mi narodil synovec tak jdu zapíjet

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.