Zavřít reklamu

Již za pár dní uplyne přesně rok od chvíle, kdy Apple světu spolu s novou generací Apple Watch představil i nový typ řemínku k nim. Řeč je konkrétně o modelu Solo Loop, který Apple vyrábí v nylonové a silikonové verzi. Zatímco na první jmenovaný model pějí uživatelé prakticky od jeho uvedení na trh, silikonová verze čelí v posledních týdnech a měsících čím dál tvrdší kritice za odolnost. 

Apple se při představení řemínků Solo Loop chlubil kromě velké pohodlnosti právě velmi dobrou odolností s nulovým vytaháním se. Čím dál více uživatelů si však stěžuje v poslední době na to, že jim Solo Loopy začínají po necelém roce používání u spony pro upevnění do hodinek praskat. U spony nejprve vznikne malá prasklina, která se velmi brzy při sundávání a opětovném nasazování řemínku na zápěstí uživatele zvětší a následně způsobí úplné přetržení řemínku, které se samozřejmě vzhledem k povaze materiálu neopravitelné. A jelikož jsou tyto řemínky poměrně drahé, jejich zničení v žádném případě nepotěší. 

Solo Loop
Zdroj: 9to5mac.com

Jelikož se stížnosti na praskající silikonové Solo Loopy objevují na spoustě míst včetně oficiálního diskuzního fóra Applu, je poměrně pravděpodobné, že ten již začal problém prověřovat a v dohledné době by se jej mohl začít snažit i vyřešit například změnou výrobního postupu, nasazením odolnějšího materiálu či něčím podobným. Do té doby si však budou muset jablíčkáři libující si v těchto typech řemínků dávat na praskání pozor a smířit s se s tím, že je prasknutí zkrátka může potkat. Reklamace podobného typu poškození je totiž prakticky nereálná. 

Související články

Dnes nejčtenější