Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Tak to je naprosto zbytečný ústupek ze strany Applu, i kdyby si účtoval 90% provizi, může to být všem jedno, vývojáři se můžou realizovat jinde, pokud jim podmínky nevyhovují. Tyhle regulace trhu jsou levičácká cesta do pekel, pak se nedivme, až zase budou fronty na banány… Podnikání má být svobodné, neregulované a nedotované.

  Jiste, produkty od Applu ktere nejdou opravit, nemuzu si tam instalovat co chci a 30% plateb za aplikace sebere Apple jsou svobodne. Ted tu o karkulce

  A nutí tě někdo produkty Applu kupovat a používat, nebo se můžeš svobodně rozhodnout, jakou značku, produkt, službu… si vybereš? Pokud se nemýlím, tak podobné (stejné) marže má i konkurence. Jakej aktuální produkt Applu nelze opravit/ případně vyřešit Exchange programem?

  A nutí tě někdo produkty Applu kupovat a používat, nebo se můžeš svobodně rozhodnout, jakou značku, produkt, službu… si vybereš? Pokud se nemýlím, tak podobné (stejné) marže má i konkurence. Jakej aktuální produkt Applu nelze opravit/ případně vyřešit Exchange programem?

  30% je naprosto běžná marže. Kolik myslíš, že si účtuje Steam z nákupů ve svém storu? Nebo google v obchodu Play? Nebo Sony v Playstation storu? Procenta jsou to vesměs stejná, ale tam je to všem fuk. Jenom Apple leží lidem, co ho ani nepoužívají v žaludku… zamysli se nad sebou.

  Když se ti to nelíbí tak si to nekupuj.
  Já naopak chci tu uzavřenost systému a nehodlám a nebudu vývojářům platit jinde i kdyby to bylo levnější (jako ze beztak nebude jen si víc nahrabou).
  Proste vytvořil jsem nějakou firmu s produkty a se svým os a buď vývojáři a uživatele primaji co nabízím nebo se jim to nelíbí a mohou jít jinam.

  Nejsou svobodné, ale jsou oprávněné. Jejich výše je diskutabilní a závisí na tom zda na ně programátoři přistoupí jinak by se tržiště (AppStore) zhroutilo. Takže si to uvedeme na příkladu tržiště. Borec dostane nápad vytvořit arénu s příjemným místem a podporu pro trhovce kde mohou nabízet svoje produkty, ale borec chce za to, že si v aréně umístíš stánek nějaký ten poplatek ( za výstavbu arény, provoz a služby). To je jako neoprávněné? A to ještě nemluvím o tom, že borec vymyslel produkt, který přinese práci a výdělky statisícům trhovců jinak by se prostě museli živit něčím jiným a jinde. Už to chápeme?

  Apple je už velký, a musí se tomu přizpůsobit .

  Apple nemá kokureci. Proto se na nej tlačí .

  Programování se změní, v tom že aplikace budou fungovat stejně jak na iPadu tak na iMac. Rozhraní pro uživatele se bude sjednocovat, ať pracujete na iPadu nebo iMac.

  Programátoři vědí že chtějí pro uživatele jedno uživatelské rozhraní .

  Pokud iPad bude chtít přežít , musí byt více jako iMac . Dříve tomu bránil hardware …

  Pokud se tak nestane tak potičky o provize jsou začátek odlivu programátorů.

  V jednoduchosti je síla.

  Wi-Fi se stará pohádka …
  Tlačítkové klávesnice …
  Baterie ….
  Paměť zařízení …
  Ukládání dat na iCloud … slepá ulička

  To vše oslabuje Apple , ,,

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější