Zavřít reklamu

Po letech netrpělivého čekání to vypadá, že by se majitelé iPadů mohli nakonec opravdu dočkat příchodu plnohodnotné iPadOS verze aplikace WhatsApp. Společnost Facebook, pod kterou platforma WhatsApp spadá, v uplynulých několika měsících intenzivně pracovala na vývoji multi-device kompatibility u WhatsAppu. Nakonec to byl sám šéf Facebooku Mark Zuckerberg, kdo naznačil, že aplikace konečně míří také na tablety od Applu – a nejnovější zprávy tomu ještě více napovídají.

Co se informací o budoucích funkcích a vylepšeních WhatsAppu týče, je již dlouhou dobu považován za nejspolehlivější zdroj server WABetaInfo. Právě tento web je nyní zodpovědný také za další potvrzení brzkého příchodu WhatsAppu pro iPad. Podle WABetaInfo tvůrci WhatsAppu intenzivně pracují na zmíněné podpoře pro více zařízení, díky které budou uživatelé již brzy moci ke svému účtu ve službě WhatsApp přidat také svůj iPad. Nemělo by ale zůstat jen u iOS (respektive iPadOS) zařízení. Server WABetaInfo uvedl, že by se podpory multi-device funkcí měly dočkat také tablety s operačním systémem Android. Mluvčí WhatsAppu v rozhovoru pro server TechRadar upřesnil, že chystaná multi-device podpora má uživatelům zajistit, aby nebyli při používání WhatsAppu neustále odkázáni na svůj smartphone.

„Multi-device znamená, že uživatelé budou mít k dispozici stejné funkce, které jsou dostupné v aktuálních veřejných verzích WhatsAppu ve variantě Web, Desktop a Portal, přičemž ale nebude nutné mít připojený telefon,“ uvedl mluvčí s tím, že zavedení multi-device podpory zaručí uživatelům mnohem pohodlnější využívání jejich oblíbené komunikační platformy. V průběhu času by pak v ideálním případě měla přibýt také podpora řady dalších zařízení. Díky multi-device podpoře budou uživatelé moci používat WhatsApp i ve chvílích, kdy u sebe nebudou mít telefon, nebo když jejich smartphone bude třeba v danou chvíli vybitý. Server WABetaInfo v jednom ze svých článků uvedl, že aplikace WhatsApp ve verzi pro iPady se v současné chvíli opravdu nachází ve stádiu vývoje, a že by měla spatřit světlo světa spolu s některou z dalších aktualizací. Bude se jednat o samostatnou aplikaci, která bude fungovat zcela nezávisle na WhatsAppu pro iPhone. V dohledné době by ji mohli otestovat účastníci beta testovacího programu WhatsAppu.

Dnes nejčtenější

.