Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  To neustálé kopírování od prvního systému Gatese to vidím i bez brýlí! Já bych se styděl to vůbec ukazovat a vydávat za něco svého. Na druhou stranu, alespoň se probudili a uznali, že ty 10 jsou totální sr.čka. Jenže vzhled ještě neznamená funkčnost. Stejně jako když konečně zprovoznili více ploch a do dnes to nepoužívám, protože to není tak intuitivní jako na Macu. A s tím tempem jaké nasadil Apple…Než vydají funkční W11 bude MacOS úplně někde jinde.

  …. nezlobte se na mě, ale asi proto mají wokna 90 % trhu a MacOS suchých 8, že? Jste hloupý, namyšlený sebestředný člověk a děláte uživatelům MacOS jen ostudu. Btw. W10 rozjedete i na kalkulačce. Až bude MacOS podporovat tolik HW, jako wokna, můžeme se bavit. Do té doby je MacOS jen a jen firmware pro úzkou skupinu HW.

  Kvantita ešte neznamená kvalita. Keď Apple mal zisk 90 milionov a bol de fakto rozbehnutou firmou hardwerovo aj softwarovo, MS ešte len ťahal dreveného káčera po námestí. Že deBill bol, je geniálny obchodník a vnutil Windowsi na vtedajšie PC nemení fakt, že Windovsi ako také sú stále shit, ktorí lepia od ich vzniku. Robím na Apple produktoch od roku 1994 a prešiel som si aj vez Windowsi takže viem hodnotiť. Že MS vykrádal už v začiatkoch Apple je známe, vid ikonky mu navrhovala dokonca tá istá dizajnérka, technologiu QuickTime sproste ukradol a neváhal to nazvať QuickTime of MS. Až po dlých ťahaniciach po súdoch to stiahol. MS je moloch neschopný sa zbaviť zastaralých vecí vo Windows, nevie urobiť koniec nezmyselným procesom v systéme len preto že aby podporoval XY starých procesorov, konektorov VEGA paralellných atd nezmyslov. USB bolo vymyslené 9 rokov! a ležalo v šuplíku lebo ten tvoj slávny MS nebol schopný implementovať ovládače do Win. Až Apple odstrihol všetky tie nezmysly ako VEGA, SVEGA, parallené a neviem aké porty ktorými sa hemžili vtedajšie PC. To isté s disketovou mechanikou, CD a DVD atd. Nie MS so svojími Win skutočne neznamená kvalitu len preto že ovláda nejakých 90% trhu.

  Joe: nebuď směšný. Windows vládne trhu s PC že zcela zjevných důvodů. Je to nejuniverzálnější OS na světě. Dá se na něm udělat vše. Zároveň má nejrozsáhlejší knihovnu programů a aplikací. Jde o největší herní platformu na světě.

  Především ale MS vládne v korporátní sféře. Veškerý důležitý IT provoz funguje na Windows. Logicky si MS nemůže dovolit odebírat zpětnou kompatibilitu. Trh Applu je koncový uživatel, tam to může fungovat jinak. Když Ferdovi z Horní Dolní přestane na Macu něco fungovat, nějak to přežijeme. Když něco přestane fungovat ve Windows, reálně to pocítí celý IT svět.

  Reálně je Macos celkem k ničemu. Docela drahé browsovadlo. Nějaký email, dokument, moc víc macos nenabídne. Ještě má samozřejmě smysl pro ios development.

  Upřímně nechápu tu potřebu zde diskutujících okamžitě vyvolávat sváry, pomlouvat jiné produkty a urážet ostatní.
  Vždyť by to byla nuda, kdybychom všichni byli stejní a měli stejný zelený nebo jantarový terminál bez myši!
  Právě ta různorodost a konkurence nás i produkty posouvá a dál a díky tomu máme nový macOS nebo Windows. Někdo řekne kopírování, já spíše vidím inspiraci a tu často posune zase o kousek dál.
  Mimochodem ta inspirace je vzájemná už léta. Bez konkurence není vývoj a ten my přeci chceme ať už máme mac nebo widle. Já se rád občas podívám, jak se vede ostatním. Stejně jako si v klidu bez urážky pokecám s dědou, přestože pořád volí tu “špatnou” stranu.
  Tak to prosím příště zkuste s respektem 😉

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.