Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Nevím proč píšete „levných cetek“? Mnohokrát jsem nakoupil na Aliexpressu zboží, které se v našich „necetkových unijních obchodech“ prodává pětkrát i vícekrát dráž! Asi chce být autor zajímavý, že on nemá potřebu se levnějším nákupem zabývat.

  Taky nechápu výraz, levné cetky,.I u nás koupíte zboží s kvalitou , levné cetky‘ ale cena je luxusní, protože spousta prodejců tam nakupuje taky.Je směšné,jak se spousta lidí stydí přiznat, že nakupuje na Přitom tam seženete spoustu věcí,co nikde jinde.

  Narazil jsem na několik druhů zboží, kteří naší podnikatelé dokonce nabízejí v akci za 50% ceny a při tom jsem to samé koupil na Aliexpressu ještě 3x levněji s dopravou zdarma.

  Ten podnikatel musi na rozdíl od tebe platit daně, sociální, zdravotní a držet na vse záruku 24mesicu, tak mozna proto že? 🙄

  Přesně jak píší ostatní. V žádném případě se nejedná o „levné cetky“, i když to zboží ve výsledku stojí jen pár korun. Oba s manželem nakupujeme na Ali řadu let a fakt docela ve velkém. A to rozhodně ne jen zboží do hodnoty 22€, ono se totiž u spousty dražších věcí vyplatí i to DPH a clo zaplatit a stejně se dostanete na třetinovou cenu oproti obchodům u nás za úplně to samé zboží. A to se jedná ale i o zboží, které prodávají opravdu velké firmy…

  Já mám těch cetek plný šuplík. Záleží na štěstí, ale většina toho co jsem tam koupil dlouho nevydržela.
  Měl jsem z toho nakupování jednu dobu docela koníček. Teď si vše dražší než 500 Kč koupím tam, kde jim to můžu omlatit o hlavu.

  Zdravím, zvláštní je to že tu vyhlášku tedy prezident ještě nepodepsal ale na ali už teď připočítávají DPH k balíčku, všiml jsem si toho v košíku 🤔 .
  Všude se dočtu něco jiného, že to platí jinde zas neplatí a člověk aby se v tom vyznal jak to tedy je 😶 .

  Dan od 1.7. účtuje AliExpress každému zákazníkovi z EU dle podmínek její země. Prakticky došlo u koncového zákazníka z ČR v o zdražení o 21% už při samotném nákupu

  Aha 🤔 no takže ty levnější „cetky“ už se tedy nevyplatí, ale na určitých věcech se i tak oproti nám ušetří.
  No a tím že DPH se zaplatí rovnou Ali nějaké povinnosti s toho plynou pro nás? Někde jsem četl že se musí nějaké číslo spárovat s aplikací celní správy aby to dorazilo.

  Zdravím lidi, jen trochu přidám do diskuse. Trošičku mě zajímají vysílačky a RC modelařina. Ohledně vysílaček jsem si na Aliexpresu, kde nakupuji letat letoucí zakoupil zdroj na 13.8 Voltu. Stál mě přes Aliexpres okolo 1500,-…….Přesně ten samý zde prodejci v naši milované vlasti prodávají i o dalších 1500,-kč DRÁŽ !!!!! Pokud je takový horentní rozdíl za stejné zboží, tak proč bych to tam nekopupil ? Žádné clo jsem ani neplatil a to je cena nad 22euro ! To samé je s věcmi dalších komodit, různé konektory na RC modelařinu ! Došel jsem tak daleko, že tam kupuju už i slipy, ponožky, trička !!!! Vše ve výborné kvalitě a nedám na tyto prodejce dopustit ! Ono není všechno špatné co na Číně mají….jen to chce vyzkoušet třeba tím, že si objednám jeden vzorek a zjistím zda je to dobré či špatné !

  Plny suhlas.mne prisly balik po 1.7.2021 a pri jednom som neplatil nic a pri druhom 2 eura.Boli to z Ali len testovacie nakupy.tie 2 eura sa podpisovali u postarky,musim zistit v svk poste co to ma znamenat,postaka nerozumie.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.