Zavřít reklamu

Ačkoliv toho včera představené nové verze operačních systému Applu na první pohled příliš mnoho velkého nepřinesly, drobnosti, které se v nich skrývají, zkrátka musí potěšit. Jednou z nich je i nový způsob pro aktualizování webové stránky v Safari z iOS a iPadOS 15, který dělá z tohoto úkonu ještě větší hračku. 

Doposud platilo, že aktualizace webové stránky v Safari šla provést jen přes šipku značící znovunačtení v horním řádku obsahujícím URL stránky. Tato možnost sice v iOS 15 a jeho iteraci pro iPady sice zůstává i nadále, přibyla k ní však možnost další – konkrétně aktualizace stránky swajpnutím dolů. Safari se tedy bude chovat de facto stejně jako Facebook, Instagram či celá řada dalších aplikací zobrazující určitý obsahový feed závislý na čase. iPhony se tak díky této vychytávce stanou rázem ještě snadněji ovladatelné jednou rukou, což se zejména u větších modelů určitě hodí. 

Je skoro až s podivem, že Apple s nasazením podobné vychytávky otálel tak dlouho, stejně jako vyčkával například i s nasazením podpory rozšíření pro Safari známých z macOS i na iPhony a iPady. Důležité je však nakonec hlavně to, že se k nasazení těchto vychytávek letos konečně odhodlal a využitelnost Safari jimi zase o poznání povýšil. Dá se proto předpokládat, že využívání tohoto prohlížeče se bude i nadále na iPhonech těšit velké oblibě, kterou neohrozí ani stále se zlepšující Google Chrome a další konkurence. 

Související články

Dnes nejčtenější