Zavřít reklamu

Jedním z hlavních hesel, kterých se Apple drží již řadu let, je uživatelská přivětivost a celková jednoduchost. Že se nejedná jen o slova se nyní rozhodl kalifornský gigant dokázat užitečnou novinkou, kterou přidal na balení včera představených Pride řemínků pro Apple Watch. Ta totiž jejich majitelům umožní extrémně jednoduše sladit řemínky s ciferníky jejich hodinek. 

Kromě nové Pride edice řemínků ukázal Apple včera skrze tiskovou zprávu i nové Pride ciferníky v designu řemínků, které na hodinky dodá s budoucí aktualizací watchOS – pravděpodobně pak 7.5. A aby bylo nastavení této softwarové novinky ještě přívětivější, rozhodl se Apple na obal Pride řemínků natisknout vlastní formát QR kódu ve formě Klipu aplikace, který po naskenování iPhonem zařídí automatické přenastavení ciferníku na hodinkách na ten, který je právě pro daný Pride řemínek určený. Uživatel tak díky tomu nebude muset do aplikace Watch, ve které by si jinak ciferník pro hodinky donastavil. 

Přestože se jedná o drobnost, je podobné využití Klipu aplikace pěknou ukázkou toho, jak lze obecně tuto funkci využít ke zjednodušení nebo chcete-li zintuitivnění určitých úkonů. Právě k tomu byly ostatně Klipy aplikací vytvořeny, avšak jak se zatím zdá, svou cílovou skupinou nepochopeny. Jejich nynější nasazení na obal Apple Watch by však mohlo tuto skutečnost změnit.

Související články

Dnes nejčtenější

.