Zavřít reklamu

Líbí se vám tapety, se kterými Apple nedávno představil redesignované iMacy M1? Pak pro vás máme skvělou zprávu. Do operačního systému macOS Big Sur 11.3, který byl pro veřejnost uvolněn minulé pondělí, totiž tyto tapety kalifornský gigant přidal – byť tak, že je přes klasické rozhraní pro volbu tapety na Macu nelze vidět. V následujících řádcích si proto ukážeme, jak se k nim dostat a jak si je i nastavit bez toho, aniž byste je museli stahovat odkudkoliv z internetu. 

  1. Otevřete si Předvolby systému
  2. Otevřete si podsekci Plocha a spořič
  3. V levém postranním panelu dvakrát klikněte na Obrázky na plochu a následně otevřete složku Desktop Pictures
  4. Zhruba v její polovině byste měli vidět obrázky začínající slovem “hello”
  5. “Pravým” tlačítkem myši či trackpadu (respektive gestem pro klasické pravé tlačítko) u vámi vybrané tapety otevřete nabídku obrázku a následně úplně dole zvolte “Nastavit obrázek na ploše 

Pokud jste dodrželi všechny výše popsané kroky, v tuto chvíli byste již měli mít na svém Macu tapetu z nových iMaců M1. Ty se na pulty obchodů u prvních šťastlivců dostanou už 21. května spolu s iPady Pro M1 a novou generací Apple TV 4K. Dá se rovněž očekávat, že po jejich launchy budou tapety zařazeny do standardního tapetového rozhraní a nebudou tedy nastavitelné jen takto krkolomně. 

Související články

Dnes nejčtenější

.