Zavřít reklamu

Společnost Microsoft sdílela v sociální síti Twitter příspěvek, ve kterém předkládá široké veřejnosti pohled na 5 nových fontů, jenž by měly ve výchozím nastavení nahradit populární Calibri. To konkrétně v celé řadě aplikací Office 365, tedy Wordu, Excelu i PowerPointu, nejen na desktopu ale i mobilních aplikacích. 

Calibri je výchozím fontem sady Office již od roku 2007, kdy nahradila klasický Times New Roman. Pět nových podob možného fontu se jmenují Tenorite, Bierstadt, Skeena, Seaford a Grandview a návrháři každého z nich uvedli, proč ten jejich vypadá zrovna tak, jak vypadá.

Tenorite má být kulatý, široký a ostrý, to navíc s velkorysými mezerami. Bierstadt je přesné, moderní bezpatkové písmo inspirované švýcarskou typografií z poloviny 20. století. Skeena je „humanistický“ bezpatkový font, který vznikl na základě tvarů tradičních patkových textových písem. Předobrazem fontu Seaford bylo jednoduše staré křeslo a jeho jemně organické a asymetrické formy pomáhají čtení tím, že zdůrazňují rozdíly mezi písmeny. Font Grandview by pak měl vynikat lepší čitelností i při menších písmech a na zařízeních s nízkým rozlišením. Je přitom odvozen z klasického německého silničního a železničního značení.

Microsoft o výchozím písmu říká, že je to vizuální identita dokumentu, kterou prezentujeme ostatním prostřednictvím našich životopisů, dokumentů nebo e-mailů. A stejně jako lidé a svět kolem nás stárnou a rostou, měly by také růst naše způsoby vyjádření. Calibri to má tedy spočítané, teď jen záleží, kdy bude jedním z nových fontů nahrazeno (pořád však bude v sadě Office běžně dostupné). Společnost přijímá zpětnou vazbu prostřednictvím sociální sítě Twitter, kde se můžete pod její příspěvek vyjádřit.

Word
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Výběr toho ideálního bude probíhat po několik měsíců. Už nyní jsou v rámci prostředí Microsoft 365 všechny nové fonty dostupné k běžnému používání. Když se ale podíváte na obrázek výše, uvidíte, že Tenorite má mezery možná až příliš velké, Skeena nemá úplně pěkně lomené písmo, Seaford ne zrovna ideálně pracuje s háčky a kroužky nad určitými písmeny a Grandview je příliš roztažený. Bierstadt by tak mohl být jako jediný bez jakýchkoli výhrad, navíc se ze vše uvedených písem Calibri podobá nejvíce.

Témata: , ,

Související články

Dnes nejčtenější