Zavřít reklamu

Většina jablíčkářů k nabíjení svých Apple Watch používá standardní napájecí kolébku dodávanou s produktem. Pravdou totiž je, že moc alternativ, které by skutečně dokázaly nabídnout kvalitu a spolehlivost, ani moc není. Samozřejmě nyní není řeč o bezdrátových stojáncích – těch je naopak poměrně dost. V dnešní recenzi si proto posvítíme na napájecí kolébku Joyroom S-IW001S, která dokáže skvěle posloužit jako náhrada za originální příslušenství.

Oficiální specifikace

Podle oficiálního popisu se jedná o magnetickou indukční nabíječku určenou pro Apple Watch, která se s hodinkami samozřejmě spojí pomocí magnetu a nabíjení tedy probíhá bezdrátově. Potěšit dokáže i poměrně slušná délka kabelu, která činí 120 cm. Výstupní výkon je poté 2,5 W. Zajímavá je také ochrana proti přehřívání a okraje z nerezové oceli, k čemuž se posléze dostaneme. O dlouhou životnost se stará TPE kabel s odolným designem a do adaptéru se připojuje prostřednictvím standardního USB-A.

Balení

Než se ještě pustíme do samotného testování, pojďme se v rychlosti podívat na balení produktu. Musím upřímně uznat, že balení je poměrně nezajímavé, ale svůj účel přesto plní. Z jedné strany můžeme vidět snímek nabíječky a její označení, zatímco na druhé straně, skrze průhledný plast, vidíme přímo naši nabíjecí kolébku. Zároveň se po stranách nachází veškeré informace, které ve stručnosti opisují schopnosti nabíječky a její funkce. Po rozbalení na nás čeká už jen samotný JoyRoom S-IW001S perfektně zasazený do plastové formičky. Celkem mě také překvapilo svázání kabelu. K tomu se běžně používá obyčejný drátek potažený plastem, avšak JoyRoom vsadil na kvalitnější a praktičtější kousek flexibilní gumy.

Design a zpracování

Co se týče zpracování, tak se nabíječka od originálního dílu moc neliší. Jedinou výraznou změnou je zmiňovaný okraj z nerezové oceli, což by mělo opět zajistit lepší odolnost a delší životnost. Když ale chytnu produkt do rukou, mohu okamžitě říct jediné – kabel od originálu působí o poznání jinak. Z vlastního úhlu pohledu musím říct, že je znatelně „gumovější“ a lépe se ohýbá, což mi dodává pocit větší odolnosti.

JoyRoom S-IW001S 1
Originální kabel (vlevo) a JoyRoom S-IW001S (vpravo)

Bezpečnost

Pro zajištění bezpečnosti je produkt vybaven zmiňovanou ochranou proti přehřívání. Tím se ostatně výrobce chlubí i na samotném balení, kde se nachází krátká vysvětlivka. Podle ní celý systém funguje vcelku jednoduše. Jakmile teplota překročí hranici 33°C, aktivuje se takzvaný control mode. Ten následně bedlivě pozoruje, zdali teplota nepřeroste přes hranici 43°C. V takovém okamžiku se nabíječka začne automaticky ochlazovat, aby zabránila jakémukoliv poškození a zajistila dlouhou životnost kabelu i baterie Apple Watch. Osobně musím uznat, že při nabíjení jsem se s žádným problémem v podobě přehřívání nesetkal. Hodinky byly vždy úplně stejně teplé, jako při použití originálního kabelu.

Vlastní zkušenost

Tato magnetická napájecí kolébka pro Apple Watch by se dala shrnout poměrně jednoduše. Jedná se totiž o parádní a perfektně funkční alternativu k originální nabíječce, která mě rozhodně ani jednou nezklamala. Produkt jsem nyní používal po dobu tří týdnů a během samotného testování jsem nenarazil na žádný problém. Nijak se od sebe ani neliší časy nabíjení. Konkrétně v případě kolébky JoyRoom i originálu od Applu se mé Apple Watch Series 5 dokáží do 100 % nabít za necelé dvě hodiny.

Závěr

Skvělá a levná alternativa.

Jestliže mám shrnout mé pocity z JoyRoom S-IW001S, musím uznat, že se jedná o poměrně povedeného parťáka k Apple Watch. Tento produkt mohu doporučit prakticky všem. Jde totiž o skvělou alternativu, která může v případě nouze posloužit jako náhrada, nebo případně si ji můžete vzít například do kanceláře a neobtěžovat se tak s přenášením originálního kousku, případně se v práci nestrachovat, zdali vám vydrží baterka vašich jablečných hodinek. V poměru cena/výkon je produkt doslova perfektní a za ty 4 stovky dle mého názoru zkrátka stojí.

Nabíječku JoyRoom S-IW001S zakoupíte zde

Související články

Dnes nejčtenější

.