Zavřít reklamu

Jestli lze nějaký fitness náramek označit za ikonu daného segmentu, je to bezesporu Mi Band z dílny Xiaomi. Právě ten je totiž dlouhodobě označován za zřejmě nejlepší fitness náramek na světě díky svým vynikajícím funkcím napříč všemi generacemi v kombinaci s cenou, která z něj dělá mimořádně dostupnou elektroniku. Čínský výrobce si je samozřejmě jeho obliby velmi dobře vědom a proto před pár týdny odhalil jeho další – v pořadí již šestou – generaci s celou řadou výrazných změn. A jelikož nám jeden Mi Band 6 už dorazil do redakce, podělíme se s vámi o naše první dojmy z něj.

Balení je stará dobrá klasika

Nový fitness náramek od Xiaomi vám dorazí v krabičce, která je vlastníkům předchozích generací dobře známá. Rozdíl je v podstatě jen v popisu. V samotné krabičce naleznete pochopitelně fitness náramek, kolébku na nabíjení a manuál. Produkt vypadá na první pohled naprosto totožně s předchozí generací, na což jsme si již zvykli. Podrobné srovnání, včetně kompatibility náramků s Mi Band 5, ale čekejte v recenzi. Některé „taháky“ společnosti si ale zmíníme už nyní. Xiaomi Mi Band 6 disponuje 1,56″ AMOLED displejem, který svým tvarem kopíruje přední stranu náramku. Displej je opravdu velký, což umožňuje větší množství zobrazených informací. Naprosto bezproblémová je pak i čitelnost venku. Drobnou vadou na kráse může být pro někoho absence češtiny, jejíž dodání je ale jako obvykle otázka několika týdnů či měsíců. Xiaomi láká zákazníky také na měření saturace krve kyslíkem či 19 nových fitness režimů.

Naše první dojmy

Abyste mohli Xiaomi Mi Band 6 používat, pochopitelně bude třeba aplikace Mi Fit. Appka je kompletně v češtině a přehledná. Před samotným párováním ale u mě nastaly problémy. Musel jsem náramek do plna nabít a učinit factory reset. Pokud se tedy setkáte s obdobným problémem, nepanikařte. První dojmy z náramku jsou zkrátka skvělé. Jde o „starý dobrý“ Mi Band, kterému to ale díky velkému displeji neskutečně sekne. Čitelnost displeje na slunci se mi zdá velmi dobrá a totéž v bledě modrém pak můžu zatím říci i o snímání tepové frekvence, celkové svižnosti systému nebo třeba reakcích náramku na zvednutí zápěstí směrem k očím.

Žádným překvapením asi nebude ani informace o spolehlivém příjmu notifikací z telefonu, které jsou nyní díky většímu displeji ještě využitelnější. Právě displej je ostatně největším krokem kupředu, jelikož posouvá celkovou využitelnost Mi Bandu na úplně jinou úroveň než tomu bylo u předešlých generací. Z fitness náramku se totiž díky němu stávají, nebál bych se říci, skoro klasické smartwatch, byť v kompaktnějším kabátku. S přihlédnutím na cenu, která činí 1190 Kč, to nelze označit za nic jiného než skutečně husarský kousek, který Xiaomi zcela určitě s jeho Mi Bandem 6 zajistí naprosto vynikající prodejnost.

Na podrobnější soudy si počkejte až do recenze, na které už pracuji a kterou na portálu Letem světem Applem zveřejníme v nejbližších dnech. Už z předešlých řádků je ale většině z vás zřejmě jasné, že slov chvály v ní málo nebude. Mi Band 6 se totiž jeví „na první dobrou“ skutečně jako jedna z nejlepších vychytávek, kterou můžete v současnosti na svém zápěstí nosit – tedy pokud nejste příznivci vyloženě smartwatch. Jestli už ale nyní víte, že vás Mi Band 6 zaujal, můžete jej pořídit za 1190 korun.

Fitness náramek Xiami Mi Band 6 můžete zakoupit zde

Související články

Dnes nejčtenější

.