Zavřít reklamu

Již dnes večer bychom se měli na první letošní Keynote Applu dočkat odhalení nové generace iPadů Pro, která by měla celkovou úroveň této řady opět o pořádný kus posunout. Suverénně nejzajímavějším vylepšením řady pak má být nasazení displeje s mini LED podsvícením u 12,9” modelu, který se tak svými zobrazovacími schopnostmi přiblíží například iPhonům s OLEDy. Lepší zobrazovací výkon však s sebou ponese i jeden drobný neduh – konkrétně větší tloušťku. 

Podle zdroje portálu MacRumors pocházejícího z řad předních dodavatelů příslušenství si údajně nasazení nového typu displeje vyžádá zvětšení tloušťky o dobrého 0,5 mm – iPad tedy naroste z 5,9 mm na 6,4 mm, což by však mělo být vcelku zanedbatelné. Výška a šířka novinky by se pak měla shodovat s výškou a šířkou předešlé generace, což jinými slovy znamená 280,65 mm x 215 mm. Drobné rozměrové změny by se měl rovněž dočkat fotoaparát iPadu, který naroste z nynějších 27 mm x 27 mm na 27,67 mm x 27,67 mm. Díky minimální změně rozměrů bychom se proto měli dočkat plné kompatibility nové generace iPadů s příslušenstvím pro iPady z předešlých let, zejména pak s Magic Keyboard. 

Vylepšení bude víc 

Ačkoliv toho zdroje portálu MacRumors více neodhalily, podle informací z dřívějška by se měly letošní iPady Pro dočkat například procesoru s výkonem shodným či minimálně velmi podobným tomu, který nabízí počítačové čipy M1 vsazené do relativně nedávno představených MacBooků Air, Pro a Maců mini. Počítá se rovněž s nasazením podpory Thunderbolt 3 portu, což by odemklo dveře propojitelnosti nové příslušenství. 

Související články

Dnes nejčtenější

.