Zavřít reklamu

Pokud na Macu cokoliv smažete z lokálního úložiště, tak se samotný soubor nikdy ihned nesmaže. Namísto toho se totiž prvně přesune do koše, odkud se po vysypání zneviditelní a označí tak, že jej systém může přepsat. Až poté, co systém smazaný soubor přepíše, dojde doopravdy k jeho smazání a nemožnosti obnovení. Avšak v případě, že jakýkoliv soubor smažete na Macu z iCloud Drive, tak k jeho přesunutí do koše nedojde. Namísto toho se soubor opravdu smaže tak, že jej nemůžete klasicky nijak zachránit. I přesto ale existuje možnost, pomocí které lze soubory smazané z iCloud Drive obnovit.

Jak na Macu obnovit smazané soubory z iCloud Drive

Smazané soubory z iCloud Drive fungují podobně jako když smažete nějaké fotografie z iPhonu – přesunou se do složky Nedávno smazané, odkud je můžete po dobu 30 dní obnovit. Problém je v tom, že ve Finderu na Macu byste složku Nedávno smazané hledali jen těžce. Proto postupujte následovně:

  • Prvně je nutné, abyste se přesunuli do libovolného webového prohlížeče.
  • Jakmile tak učiníte, tak přejděte na webové stránky iCloud.com.
  • Poté, co se na stránkách ocitnete, tak se klasickým způsobem přihlaste.
    • V Safari lze využít Touch ID, jinde budete muset zadat heslo k Apple ID.
  • Po úspěšném přihlášení na domovské stránce iCloudu otevřete iCloud Drive.
  • Nyní v pravém dolním rohu klepněte na tlačítko Nedávno smazáno.
  • Zde už jen stačí označit soubory, které chcete obnovit.
  • Po označení všech souborů klepněte nahoře na tlačítko Obnovit.

Výše uvedeným způsobem lze na Macu ve webovém rozhraní iCloudu obnovit soubory, které se vám podařilo smazat z iCloud Drive. Tyto soubory můžete mimo jiné obnovit i na iPhonu či iPadu v aplikaci Soubory, kde přímo složku Nedávno smazané najdete. Pokud byste potřebovali obnovit například kontakty, kalendáře či záložky, tak stačí, abyste přešli na stránky iCloud.com a po přihlášení klepnuli pod vaším jménem na Nastavení účtu. Zde sjeďte úplně dolů a v levém spodním rohu v kategorii Pokročilé klepněte na konkrétní možnost pro obnovení dat.

Související články

Dnes nejčtenější

.