Zavřít reklamu

Jestliže sledujete dění v jablečném světě pravidelně, tak vám zajisté občas neunikne informace o tom, že Apple vypustil aktualizace operačních systémů, ve kterých opravuje mimo jiné i bezpečnostní chyby. Jednu takovou aktualizaci Apple dokonce vydal nedávno. Forma zneužití bezpečnostních chyb může být různá, například se díky nim může hacker dostat do vašeho uzamčeného iPhonu. Tyto bezpečnostní chyby jsou často součástí různých prvků, které jsou k dispozici na uzamčené obrazovce – například ovládací či oznamovací centrum, notifikace, odpovědi na zmeškané hovory a další.

Jak se bránit proti zneužití uzamčeného iPhonu

Pokud byste se chtěli proti případnému zneužití uzamčeného iPhonu vyvarovat, tak je nutné, abyste konkrétní prvky na uzamčené obrazovce deaktivovali. Sice tak nebudete schopni bez odemčení rychle provádět nějaké funkce, na druhou stranu ale můžete mít klidné spaní, jelikož se nikdy prostřednictvím nějaké bezpečnostní chyby nedostane do vašeho zařízení. Pro změnu těchto předvoleb postupujte následovně:

  • Prvně je nutné, abyste se v rámci iOS přesunuli do nativní aplikace Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, tak sjeďte níže a klepněte na kolonku Face ID a kód.
  • Zobrazí se další obrazovka, na které se pomocí vašeho kódového zámku autorizujte.
  • Po úspěšné autorizaci sjeďte o kus níže ke kategorii Povolit přístup při uzamčení.
  • Zde už jen stačí, abyste prostřednictvím přepínačů deaktivovali přístup konkrétním prvkům.

Pokud si nejste jistí, jaké prvky byste měli deaktivovat, tak se jedná především o USB příslušenství, Oznamovací centrum, Ovládací centrumSiri. Chcete-li zajistit maximální bezpečí, tak můžete ještě deaktivovat také Odpověď na zmeškané hovoryOdpovědět zprávou. Níže se pak nachází také funkce Smazat data, kterou se hodí aktivovat v případě, že ve vašem iPhonu máte opravdu velmi citlivá data, která se za žádných okolností nesmí dostat „ven“. Pokud provedete aktivaci funkce a dojde k 10 neúspěšným pokusům o zadání kódu, tak se veškerá data uložená v paměti jablečného telefonu vymažou.

Související články

Dnes nejčtenější

.