Zavřít reklamu

Že Apple chystá nový ovladač pro Apple TV je již pěkných pár měsíců s trochou nadsázky jakýmsi veřejným tajemstvím. Práce na tomto projektu totiž potvrdilo nezávisle na sobě již mnoho zdrojů, které jsou navíc ve většině případů přesvědčeny o jeho poměrně brzkém představení. Nyní se dokonce záhadný ovladač – respektive jeho jednoduchá grafika sloužící pro nastavení – objevil v šesté betě tvOS 14.5. Zda se jedná o ten z dílny Apple je nicméně v tuto chvíli velkou neznámou. 

Prakticky okamžitě po objevení grafiky ovladače v nové betě tvOS 14.5 začal svět jásat, že se s předstihem opět dozvěděl o něčem, co se Apple snaží v současnosti stále tutlat. Kód systému však záhy nadšení tvrdě zmírnil, jelikož z něj vyplývá, že se o chystaný ovladač od Applu jednat vůbec nemusí. Systém je totiž předchystáván pro podporu dalších ovladačů vyvíjených poskytovateli kabelových televizí v USA a je tedy klidně možné, že je právě ovladač objevený v betě jedním z nich. Apple na něm sice mohl s kabelovkami spolupracovat, jen stěží jej však bude v takovém případě prodávat vyloženě pod svým “brandem”. Na druhou stranu se ale samozřejmě nedá říci, zda tomu tak skutečně je – tedy zda je nákres ovladače z tvOS 14.5 skutečně nákresem produktu, který logo Applu neponese. 

Záhadný ovladač z tvOS 14.5

A co že vlastně uniklá grafika ovladače odhaluje? V první řadě zařízení, které je na míle vzdálené Siri Remote využívanému pro Apple TV nyní. Ovladač z grafiky totiž nedisponuje velkou dotykovou plochou a celkově pak působí daleko větším dojmem než nynější ovladač. Nechybí na něm celá řada tlačítek, která byste u Siri Remote hledali marně – namátkou tlačítko pro vypnutí a zapnutí televize, menu, pro přepínání programů nebo třeba přetáčení. Celkově se pak dá říci, že se ovladač z grafiky daleko více podobá klasickým televizním ovladačům než těm, které Apple doposud využíval. Zda se touto cestou skutečně vydá nebo se nyní díváme na produkt zcela jiný nicméně ukáže až čas. 

Související články

Dnes nejčtenější

.