Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  až na to že přenos zařízení už dávno nepřenáší všechna data – polovinu aplikací si musíte nakonfigurovat odznovu…

  Mas na mysli nastaveni aplikaci v ramci systemu (lepsi je to nazvat chovanim aplikaci v ramci sytemu), nebo interni nastaveni dane aplikace?
  Mohl by jsi nejakou takovou aplikaci uvest konkretne?

  Ani nie 10 dni do zadu som obnovil iPhone 11 s pôvodného iPhone XS. Všetko sa prenieslo 1:1. Jediné čo po mne chcelo (pre)nastavenie boli apky banky. Inak som ničomu špeciálnu pozornosť nevenoval. Asi záleží na spôsobe obnovy. Ja som použil z telefónu na telefón.

  O aktualizaciach by som pomlčal… každá nová aktualizácia iOS je 20% výdrže dole :D

  Ale prosím tě, už jsi někdy viděl reálný iPhone, nebo sis to jenom vydedukoval z článků na Androidích fórech?

  20 % je samozrejme grc … ale o 1 % to pujde. Za rady ( iOS 12, 13, … ) to mame cca 5 celych aktualizacich (nepocitam ty zlomkove). Tel. jde dolu tak 10 % rocne: 5 % opotrebeni a 5 % ku*vitka …

  20% sice ne, ale jinak mohu potvrdit. Někdy bych možná oželel nové náročné funkce (nebo nevim, čím to je), získal jen bezpečnostní záplaty a stejnou/lepší výdrž. Ale skoro vždycky se výdrž po updatu sníží ☹️

  Snad jen to sdileni hesel nam muzou zavidet. Ostatni „vychytavky“ jsou na prd.

  Opravdu ani to sdílení hesel nikdo nezávidí, na Androidu totiž ukážeš druhému na své obrazovce QR kód s wifi heslem a jakýkoli druhý si ho jen vyfotí. A to jakýmkoli telefonem, včetně iP, a je hotovo. Nemusíš navazovat žádné BT spojení mezi telefony.

  Sdílení hesel je na jednu stránku parádní, ale na druhou stránku dodnes nechápu, proč Apple neumožnil v iPhonu nebo iPadu zobrazit uložené heslo na Wi-Fi. V případě, že sdílení hesel selže (25% šance), je frustrující vyhrabávat heslo na Wi-Fi, když si ho nemůžu jednoduše zobrazit na telefonu.

  Na sdílení hesel na Wifi používám zkratku, která vygeneruje QR kód. Druhý uživatel namíří foťákem na QR kód a je připojen na wifi. Funguje to tak i například na Xiaomi mobilech, pokud se nepletu.

  To je sice pěkné, ale stejně musíte zadat heslo wifi 😁 tady se řeší problém, že v iOS nejde to heslo nijak zobrazit (když ho třeba zapomenete)… ;)

  Sdílení hesla na wifi sítě funguje na Androidu naprosto normálně. Mám jako druhý telefon Xiaomi a tam to budď vygeneruje QR kód nebo pošle skrz BT nebo Mi Share šifrovaný odkaz.
  A propos, na Xiaomi je MiShare, takže stejně jako airdrop si to pošlu kamkoliv a jednoduše.

  Na začátek musím říct, že nejsem zastáncem ani Applu, ani Androidu, používám oba dva telefony, ale tenhle článek je hodně mimo. Jednak to zrovna nejsou věci, které by měl uživatel Androidu závidět a na druhou stranu tyhle funkce Android má. Zprávy formou chatu má, spousta telefonů má i svůj typ AirDrop, většinou fungují i napříč výrobci, sdílení hesel funguje přes QR kódy, přechod ze starého na nové zařízení má taky, nedávno jsem ho využil.. Takže pokud existují weby zaměřené na Apple/iOS a Androidy, tak by si měli zjišťovat informace i o druhém OS a ne jenom „já mám za to, že je to tak, že..“ To potom ztrácí veškerou váhu a z webu o technologiích se stává web „co by kdyby“..

  no s článekm moc nesouhlasím… Jediné co, tak asi ty aktualizace. Sdílení hesla moc jako výhodu nevidím, varianta s QR kódem by mi vyhovolo asi více. Co za mě vidím jako výhodu, tak spotlight.

  Jsem uživatel Androidu a vlastním Laptop s Chrome OS. Zprávy mohu posílat také z Laptopu a i teď je možnost neposílat klasickou SMS, ale zprávu něco jako přes WhatsApp, stačí si zapnout v aplikaci Zprávy od Googlu „Funkci chatu“, pokud to ten druhý zapnuté nemá, pošle se klasická SMS a funguje to dobře. Při přecházení na jiné zařízení se mi po přihlášení ke Google Mailu přenese vše, ale ano, musím si to vše nakonfigurovat, to mi nepřijde jako nevýhoda, ale budiž. Sdílení WiFi už zde bylo řečeno, Android má QR kód a to bych řekl, že je přesně tak snadné, jako sdílení u iPhone. Takže jestli jsou nějaké výhody, tak možná Airdrop, o kterém jsem zde v komentářích četl a nevypadá to jako nějaká super pecka, takže asi spíš také ne a aktualizace, s tím souhlasím, tam Android opravdu strádá. No, takže z pěti funkcí je najednou jen jedna, maximálně dvě věci :D

  Čekal jsem něco opravdu co umí jen iPhone a dočkal jsem se běžných funkcí z Androidu nebo od operátorů a navíc ještě ve většině případů komplikovanějších nebo okleštěných.

  Autor zřejmě žije jen svým founem a vůbec nemá představu co běžné telefony vlastně umí.

  V článku je několik chyb(zastaralých informací), za 1. Sdílení WiFi od Androidu 10 je všude pomocí QR kódů je to velice rychlé a navíc se většinou dá i zobrazit WiFi heslo
  2. Google již nahradil iMessage pomocí RTT (opensource standartu) které mohou využívat všichni pokud to v dané zemi povolí operátor nebo používáte zprávy google (mohlo by to fungovat i na iPhone, ale Apple ho nepodporuje) funkce to má jako iMessage
  3. všechny telefony Android 6 a novější (musejí mít služby Google) mají už asi 6 měsíců nearby share což je alternativa airdropu která běhá přes WiFi a je extrémně rychlá (málo uživatelů o tom ví)
  4. Určité updaty jsou od verze androidu 10 distribuovány přes google play, nezávislé na výrobci (teoreticky nekonečna podpora určitých částí systému)

  takže jediná věc která zbývá je přechod mezi telefony kterou musím uznat že má Apple lepší

  Problém u tohohle všeho je že o těhle funkcích téměř nikdo neví takže si Aplaci myslí jak moc je jejich telefon lepší, ale ve skutečnosti není, pouze má Apple lepší PR team co dobře propaguje jeho funkce

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.