Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Aneb pokud jsi naprosto neschopnej lempl založit si neziskovku nebo nějaký sdružení a pak jen podávej žaloby. Ikdyby Apple nesníží cenu Iphonu ani o cent i přes absenci nabíječky je to jen a pouze jeho věc

  Dan8el ,naprosto souhlasím s druhou částí vašeho textu. Ale ,aby jste za pár let nekoupil za 30 000,- jen voucher na iPh za 35 000,- 👍😃

  Společnost Apple se snaží maximalizovat své zisky a proto nabíječku vyřadil z balení iPhone. I ta mizerná 5W nabíječka by se do balení kteréhokoliv iPhone ve zmenšené krabičce vešla. Proto je nutné si nabíječku objednat extra. S uhlíkovou stopu to nemá nic společného. Ve finále se spotřebuje více obalového materiálu a více nafty či benzínu a uhlíková stopa je větší. Tohle byl nejblbější argument Applu za poslední dobu.

  No ak použiješ mozog na rozmýšľanie zistíš, že prípadov ak si musíš kúpiť k iPhone nabijačku a/alebo kábel je určite minimálne percento. A v budúcnosti to bude ešte viac klesať.
  Buď máš nabijacku a kábel máš dodaný s ip novým, alebo to staršieho iP použiješ kábel aj nabokacku, alebo väčšina androidov má usbc nabíjačku už dlho, alebo si môžeš len napr USB-A – lightning kábel kúpiť so starsiu nabíjačkou. A ak máš tablet, MacBook nemáš žiaden problém. A minimálne percento ľudí nemá nič. Za mňa je to ušetrenia veľké. Iste aj apple ušetril na tom ale to je druhá strana mince ktorá na ekológiu nemá vplyv. Alebo si nekúp žiadne nový iP a ekológiu Pomôžeš ešte viac :-)

  Apple snad nemá povinnost prodávat k telefonu i nabíječky,nikdo jim nebrání si je dokoupit,když už si můžu dovolit ip12 tak je nabíječka navíc k tomu skoro nic

  Tak použiješ aj starší kábel z predchádzajúceho iPhone. A nemáš problém. Alebo si len kúpiš starší typ kábla (usbA lightninrg) k tomu a nabíjačku kupovať nemusíš a máš to lacnejšie a stále šetrnejšie.
  Fakt žiaden problém pre väčšinu ľudí. A keď máš nejaký iPhone, tablet, či macbook vážne nemáš žiaden problem. A že je takých ľudí dosť – určite väčšina.

  Problém Apple nabíjačiek je v tom, že nezlacnil smartfóny. Čo je problém a ľudia to tak či tak kupovali.
  Ale aký je problém si dokúpiť nabíjačku inú než je Apple? Sú omnoho lacnejšie a ak nájdete s MFI tak sa nemáte čoho báť.

  Už aj EÚ plánuje zakázať nabíjačky balené v smartfónoch. Tam je toľko elektroodpadu, že až.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.