Zavřít reklamu

Jednou z nejužitečnějších a bezesporu i nejočekávanějších funkcí operačního systému iOS 14 je možnost přenastavit si výchozího mailového klienta, prohlížeč a aplikaci pro poslech hudby. Zatímco první dvě věci jsou již nějakou dobu k dispozici, na možnost změny nativní hudby například pro Siri musíme stále čekat. Ono čekání však bude naštěstí již brzy u konce, jelikož s touto vychytávkou počítá Apple do iOS 14.5. 

Že se v iOS 14.5 dočkáme možnosti změnit výchozí aplikaci pro poslech hudby jste se od nás již před pár týdny dozvěděli poté, co se vychytávka objevila v první betě tohoto systému. Z druhé bety iOS 14.5 však byla odstraněna, což obvykle značí, že Apple ještě není na nasazení funkce připraven a v první betě ji chtěl jen určitým způsobem otestovat. Podobně se choval například i u podpory AirPlay 2 v roce 2017 a iOS 11. I na tu totiž svět čekal dlouhé měsíce, přestože se několikrát objevila v betách iOS 11. U výchozí aplikace pro hudbu se však naštěstí již ničeho takového na 99 % bát nemusíme – ve 3. betě iOS 14.5 se totiž tato možnost opět do nastavení Siri vrátila a uživatelé ji tak mohou začít naplno využívat. 

Nastavení jiné výchozí hudební aplikace než Music od Applu je naprosto jednoduché. Stačí k němu totiž požádat Siri v iOS 14.5 o přehrání nějaké skladby, načež se vás umělá asistentka zeptá, jakou aplikaci k tomu má využít. Pokud byste pak chtěli provést změnu z vámi zvolené nové výchozí aplikace na jinou či zpět na Music od Applu, opět o to bude potřeba požádat Siri. Kolonky v nastavení totiž (zatím) k dispozici nejsou. 

Související články

Dnes nejčtenější

.