Zavřít reklamu

Registrace očkování je jedním z nejskloňovanějších termínů posledních dní a týdnů. Svou injekci s vakcínou, která by měla České republice pomoci k návratu do běžného života, by totiž rád dostal v co nejbližší době skoro každý. Kvůli nedostatku vakcín je nicméně nutné “vystát” frontu, ve které jsou upřednostněni rizikové skupiny, zdravotníci a další. Start očkování další rizikové skupiny – konkrétně lidí nad 70 let – začal na začátku března a my vám v následujících řádcích ukážeme, jak se k němu registrovat. 

Registrace očkování
Registrace očkování Zdroj: Twitter

Registrace na očkování

  1. Na tomto webu zadejte telefonní číslo, na které bude následně zaslán PIN kód pro vstup do registračního systému
  2. Jakmile kód dorazí a vy jej zadáte na webu, vyplníte a uložíte registrační formulář – jde o jméno, adresu, číslo pojištěnce a kód zdravotní pojišťovny
  3. Vyberete si místo, na kterém byste se chtěli nechat očkovat. Tím celá registrace končí a následuje rezervace.
  4. Vámi vybrané očkovací místo vám zašle výzvu ve formě SMS s PIN2, který je potřeba pro rezervaci samotného termínu na něm. Rezervaci provedete a tomto webu přihlášením skrze číslo pojištěnce a PIN2 zaslaný očkovacím místem
  5. Jakmile budete přihlášeni do systému rezervací, vyberete si datum a čas prvního očkování a to následně potvrdíte. O termín druhého očkován se starat nemusíte – vytvoří se automaticky a to na stejném očkovacím místě. 

Pokud byste náhodou potřebovali již zarezervovaný termín změnit či cokoliv podobného, obraťte se na infolinku 1221, která je dostupná každý den od 8 do 19 hodin. Operátoři na ní vám se vším pomohou. 

Související články

Dnes nejčtenější