Zavřít reklamu

V dnešní recenzi se podíváme na doplněk, který by neměl chybět žádnému majiteli MacBooků. Špičkově zpracované laptopy od Applu si zaslouží pořádný, a především stylový obal, a to je něco, čím by měly kožené a ručně dělané obaly Pelta od značky Voyage být. V redakci nám přistály celkem tři kusy, tak se na ně pojďme podívat.

Balení

Už první pohled na balení naznačuje, že nepůjde o běžný obal za pár stovek, kterých je na trhu obrovské množství. Vkusná ručně vyráběná obálka z recyklovaného papíru, na jedné straně s natištěným logem Voyage, na straně druhé se vkusnou „pečetí“ s nápisem Handmade for you a ústřižkem kůže, jehož barva naznačuje barevné provedení obalu, který se nachází pod papírem.

Materiál

Po vybalení se vám dostane do rukou luxusně provedený výrobek z velice jemné prémiové italské kůže, která navíc velice příjemně voní. Na první pohled jde o řemeslně kvalitní produkt.  Pouzdro je vyrobené ze dvou kusů kůže, které jsou k sobě našité bezchybným švem z nitě v totožné barvě, která obalu dodává zajímavý a nerušivý detail.  Na vnitřní straně obalu se nachází podšívka z přírodní vlněné plsti ze 100% ovčí vlny, která váš MacBook ochrání jak před poškrábáním, tak utlumí různé nárazy. V našem případě máme k dispozici hnědou, tmavě zelenou a černou barevnou variantu obalů, a zatímco černá je velice decentní až lehce nevýrazná, naopak hnědá je velice efektní a časem se na ní patina projeví pravděpodobně nejvíce. Tmavě zelená varianta je také poměrně decentní. Výrobce nabízí ještě další barevné varianty, takže si vybere opravdu každý. Osobně bych vybíral mezi hnědou a červenou, vzhled je však čistě subjektivní záležitostí.

Zpracování

Na čelní straně obalu je vyražené logo Voyage, zbytek ušně je bez dalších designových prvků a působí tak velmi elegantně. Hrany a celkové opracování kůže je perfektní. Ušeň si zachovává své charakteristické prvky jako jsou různé jizvy, vrásky či drobné změny v pigmentaci, díky kterým přírodní materiál skvěle vynikne. Během používání se na kůži navíc projeví patina, která vzhled ještě vylepší a každý obal tak bude zcela originálního vzezření.

U obalů je velice důležitá velikost, a především pak přesnost střihu. Ta je u těchto obalů perfektní, MacBook v nich sedí velice pevně, tudíž nehrozí jeho nechtěné vysunutí. Díky přesnému střihu navíc obal příliš nezvětšuje celkovou velikost laptopu, což oceníte především při přenášení v místech, do kterých MacBook sám o sobě padne tak akorát – například kapsy batohů, kabelky či jiná zavazadla. Výrobce navíc nabízí možnost vyražení vlastního monogramu v maximální délce až 7 znaků, nebo výroby mírně upraveného modelu, jež bude pasovat na podobné produkty (Dell XPS, PixelBook apod.). Obaly jsou ročně vyráběné na Praze 4 a dodací doba se pohybuje kolem tří pracovních dnů.

Dostupnost

Ručně vyráběné obaly Voyage jsou dostupné na širokou paletu MacBooků, ale i iPhonů či iPadů. Zároveň je k dispozici obrovské množství barevných kombinací, které si v plném detailu můžete prohlédnout na webu výrobce (zde). Čtenáři LSA mají možnost do 8. února využít slevový kupon „LSA7„, díky kterému získají slevu ve výši 7 % na celou objednávku.

Související články

Dnes nejčtenější

.