Zavřít reklamu

Na vylepšování fotoaparátů iPhonů se Apple v posledních letech zaměřoval rok co rok a ani letos tomu nebude jinak. Analytici z Barclays totiž dnes v noci částečně potvrdili dřívější informace analytika Ming-Chi Kua o výrazném zlepšení ultraširokoúhlého objektivu iPhonů 13 a 13 Pro. Ten má podle nich přinést lepší světelnost a díky tomu bude tedy pro focení a natáčení využitelnější než v předešlých letech. 

V současnosti nabízí ultraširokoúhlý objektiv u iPhonů 12 a 12 Pro světelnost f 2/4, což je vcelku dostačující maximálně tak pro snímky za dobrého světla. Jakmile se však světelné podmínky zhorší, kvalita pořizovaných snímků raketově klesá. iPhony 13 a 13 Pro by však měli letos tento problém dle analytiků částečně vyřešit a to konkrétně objektivy s lepší světelností. Ta by měla nově být f/1,8, díky čemuž by se tak výkon objektivů při horším světle výrazně zlepšil, ale ocenit bychom ho měli na detailech i u snímků zachycených v ideálním světle. Díky tomu si tak už tak oblíbený objektiv určitě užije další navýšení obliby mezi jablíčkáři. 

Kromě lepšího ultraširokoúhlého objektivu se od letošních iPhonů 13 (Pro) očekává například nasazení 120Hz displeje, zmenšení výřezu pro Face ID nebo třeba odebrání Lightning portu minimálně z jednoho modelu. Spekuluje se rovněž o nasazení čtečky otisků prstů do displeje, která by skvěle vyřešila současné trable spojené s nefunkčností Face ID kvůli rouškám. Zda se však dočkáme všech těchto vylepšení ukáže ve výsledku až čas a úniky, které se v něm objeví. Co se pak týče představení telefonu, to proběhne velmi pravděpodobně v září. 

Související články

Dnes nejčtenější

.