Zavřít reklamu

Apple před několika hodinami zveřejnil první vývojářské bety pro iOS 14.5, iPadOS 14.5, tvOS 14.5 a watchOS 7.4. Verze pro iPhony přináší hned několik velmi zajímavých novinek které nám přináší první informace o tom, co nás v dalším velkém updatu iOS 14 čeká. Novinky potěší zejména majitele iPhonů s Face ID, kteří jsou nešťastní ze současné rouškové situace.

Roušky nás v současné době doprovází na každém kroku, což není úplně ideální v případě, máte-li v kapse nějaký iPhone s Face ID. Od Touch ID, které v této době exceluje, Apple bohužel postupně upouští a majitelé nových iPhonů se už rok trápí s tím, jak skloubit nošení roušky a používání telefonu. Jak se nyní zdá, Apple by mohl některým majitelům v nadcházející verzi iOS 14.5 vyjít trochu vstříc. V nové verzi se objevila možnost využít Face ID v kombinaci s autorizovanými Apple Watch. Nový systém funguje na základě částečného skenu obličeje, který nyní dokáže iPhone odemknout. Tak se však stane pouze v případě, že máte odemčené (a tedy nasazené a plně funkční) Apple Watch. Ty tak slouží jako jakási další autentifikační vrstva, když je funkcionalita Face ID částečně omezená. Když tímto způsobem svůj iPhone odemknete, na hodinkách se vám zobrazí podobná notifikace, jako když skrze ně odemknete svůj Mac.

Tato funkce nebude nativně zapnuta a uživatelé jí budou muset po instalaci iOS 14.5 manuálně aktivovat v nastavení. Zároveň s ní dorazí i možnost iPhone prostřednictvím Apple Watch uzamknout. Tato kombinovaná autorizační metoda pak nebude funkční například pro potřeby autorizace nákupů v App Store nebo placení skrze Apple Pay – je zamýšlena pouze jako ulehčení pro základní odemykání telefonu.

Související články

Dnes nejčtenější

.