Zavřít reklamu

Ruku na srdce, baterie dnešních smartphonů vydrží průměrně jeden den. I když vám večer nějaké desítky procent baterie zbydou, zřejmě přes noc připojíte zařízení k nabíječce. Pokud se zaměříme ryze na iPhony, u spousty z nich výdrž na jedno nabití zrovna valná není. Pokud pak nabíjíme zařízení dodávaným adaptérem (když ještě Apple adaptér dodával), trvá to kolikrát i kolem 2,5 hodiny. Jakmile během nabíjení iPhone používáte, můžete se snadno dostat i na o několik desítek minut déle. Jedním z elegantních řešení je pořídit výkonnější nabíječku, díky které vás možná přestane rozčilovat nízká výdrž na jedno nabití. Stačí totiž pár desítek minut a iPhone můžete opět vesele používat. Do rukou se mi dostala 18W rychlonabíječka FIXED PD Travel Charger, která vám pomůže zařízení nabíjet rychlejší cestou.

Obsah balení a specifikace

Prvně ale jako obvykle pohleďme na obsah balení. Sama bílá krabička je samozřejmě menších rozměrů. Na přední straně balení vidíte vzhled adaptéru jakož i logo společnosti a název produktu. Na zadní straně pak technické specifikace a deklaraci až o 50 % rychlejšího nabíjení oproti klasickým 5W nabíječkám. Na krabičce můžete taky tu a tam zaznamenat sympatické logo baterie a blesku, což má samozřejmě evokovat rychlé nabíjení. Zaměříme-li se na technické specifikace, výstup je USB-C DC 5V/3A, 9V/2A, 12V/1,5A. Vstup pak AC 100-240V-50/60 Hz, 0,5A.

Technické zpracování

Otevřeme-li krabičku, budete hledět, jak je adaptér pořádně zapasován do papírového krytu. Nabíječka nemá v podstatě šanci se během svého „pobytu“ v krabičce ani hnout. Pokud vám tedy upadne, není zde rozhodně na místě myslet na nejhorší. S nadsázkou můžeme říct, že pokud ji nepřejedete autem, nemá se co stát. Po osvobození produktu z papírového krytu se vám naskytne pohled na samotný adaptér. Asi nemá cenu jej nějak podrobněji popisovat. Jde zkrátka a dobře o klasickou nabíječku, která je ovšem oproti klasickým 5W o něco robustnější. Adaptéru FIXED PD Travel Charger rozhodně sluší matné bílé provedení, které zdobí logo společnosti Fixed na straně poblíž USB-C konektoru.

Vlastní používání

Pojďme ale k samotnému používání. Zpočátku jsem byl poměrně smutný z nutnosti vlastnit USB-C kabel. Doba ovšem pokročila, a tak jsem rychlému nabíjení obětoval ještě nějakou tu korunu navíc. Dříve jsem rychlejší nabíjení žádným způsobem neřešil. Když jsem jednu dobu vlastnil Samsung, jenž rychlonabíjení podporoval, bylo to fajn. Ovšem u iPhonu jsem byl smířený, že pokud si rychlonabíječku nepořídím, mám smůlu. Po několikatýdenní zkušenosti už dnes vím, že nechci nabíjet jiným způsobem. S klasickou „jablečnou“ nabíječkou nabíjím svůj iPhone XR něco přes 2,5 hodiny. S 18W mám iPhone nabitý za méně než hodinu a půl. Pokud spěcháte a máte čas iPhone dát nabíjet jen na moment, zde se to vyplatí více než kdykoli dříve. Podobná zkušenost mě samozřejmě čekala i u iPadu. Jistě víte, že nabíjet iPad klasickým adaptérem je opravdu „běh na dlouhou trať“, jelikož pod 4 hodiny zkrátka nejdete. Jestliže iPad ještě při nabíjení používáte, dost často budete mít zábavu na celé odpoledne. S touto nabíječkou trvá nabití iPadu okolo 2,5h, což rozhodně potěší. Zároveň je fajn, že adaptér nemá absolutně žádné tendence se přehřívat.

Resumé

Závěr je jasný. Pokud už vás nebaví nabíjet svůj iPhone, iPad či jiné zařízení nesmyslně dlouho, je zde pro vás FIXED PD Travel Charger s 18W nabíjením. Jestli jste si zároveň v poslední době pořídili iPhone 12, který dorazil pochopitelně bez adaptéru, je tato nabíječka spolehlivou a levnou alternativou k Apple adaptérům. V nabídce MobilPohotovosti zároveň najdete také bundle adaptér a USB-C to lightning kabel. Adaptér s výkonem 18W od FIXED můžete mít již za 399 korun.

Nabíječku FIXED s USB-C výstupem a podporou PD 18W zakoupíte zde

Dnes nejčtenější

.