Zavřít reklamu

Apple u svých produktů samozřejmě kryje zárukou i baterie, které jsou v nich zabudované a nejsou uživatelsky měnitelné. Záruka na baterii je ze zákona pouze 6 měsíců, protože baterie je v ČR/SR považována za takzvaný spotřební materiál. Apple nicméně nabízí na baterie ve svých produktech záruku po dobu 12 měsíců od jejich koupě. Aby vám tuto záruku uznal, je nutné, aby baterie měla méně, než 80 % své původní kapacity. To, co je na tom zajímavé, je fakt, že Apple nepočítá jen dobu, po kterou je zařízení v provozu, ale počet cyklů nabití baterie a ty se liší mezi jednotlivými zařízeními. Bohužel iPhone z nich vychází téměř nejhůř.

Na oficiálním webu společnosti Apple se můžete dočíst následující: „Baterie je konstruovaná tak, aby i po 500 úplných cyklech nabití měla stále až 80 % své původní kapacity. Roční záruka zahrnuje výměnu vadné baterie.“ Tato informace však platí pouze pro iPhone. Možná si řeknete, že 500 nabití v případě, kdy nabíjíte telefon téměř každý den, měla by vám vydržet více než 80% kapacita baterie nejméně 16 měsíců, což není špatné. Navíc je nutné počítat s tím, že plný cyklus nabití se počítá od 0 % do 100 % nabití baterie. Pokud tedy nabijete telefon 2x z 50% na 100% máte pouze jeden cyklus nabití baterie.

Apple_nabijeni_nahled

Ovšem je zde jeden zajímavý kontext. U Apple Watch, iPadu a MacBooku je baterie konstruována podle Applu tak, aby i po 1000 úplných cyklech nabití měla stále až 80 % své původní kapacity. Rozdíl v počtech cyklů je tedy dvojnásobný a to si navíc troufám říct, že například iPad nabíjíme méně často než iPhone. Jediným produktem, který je na tom v tomto ohledu ještě hůř než iPhone je iPod, kde Apple tvrdí, že by měla být kapacita baterie až 80 procent původní kapacity po 400 úplných cyklech nabití baterie.

MacBook_12_nahled

Baterie v iPhone je konstrukčně jiná než baterie v jiných zařízeních od Applu a právě proto je zde onen rozdíl. Na baterii a její kapacitu pochopitelně nemá vliv jen počet cyklů nabíjení, ale například i to, v jaké teplotě je přístroj používán s tím, že mu nesvědčí teploty pod nula stupňů Celsia a teploty nad 35 stupňů Celsia. Apple však ,jak plyne z jeho oficiálního webu, zkrátka očekává, že baterie v iPhone degraduje zhruba dvakrát rychleji než baterie v iPadu, Apple Watch nebo MacBooku.

Související články

Dnes nejčtenější

.