Zavřít reklamu

Pokud se vám již nyní podařilo sehnat HomePod mini, tak vám upřímně gratuluji – ještě doteď je totiž tento chytrý reproduktor od Applu nedostatkovým zbožím a zakoupíte jej maximálně na eBay, kde jej překupníci prodávají o několik desítek procent dráž. Nám v redakci se každopádně poštěstilo a HomePod již nyní testujeme a přinášíme vám všemožné návody. Jinak tomu nebude ani v tomto článku, ve kterém se společně podíváme na to, jakým způsobem můžete na HomePodu nastavit primárního uživatele. Tato funkce dorazila společně s iOS 14.3 a je svým způsobem skrytá – Apple se o ní totiž v poznámkách o aktualizaci nezmínil.

Jak na HomePodu nastavit jeho primárního uživatele

Jestliže na vašem HomePodu (mini) chcete přenastavit jeho primárního uživatele, tak se nejedná o nic složitého. Jak už jsem ale zmínil, tak HomePod i iPhone musí být aktualizovaný na verzi 14.3 a novější. Poté je postup následující:

  • Prvně se na vašem iPhonu přesuňte do aplikace Domácnost.
  • Jakmile tak učiníte, tak se přesuňte do konkrétní domácnosti a a místnosti, kde se HomePod nachází.
  • Poté je nutné, abyste v seznamu chytrých zařízení na dlaždici HomePodu podrželi prst.
  • Tímto dojde k otevření nového okna s přehrávačem, ve kterém vpravo dole klepněte na ikonu ozubeného kola.
  • Zde je pak nutné, abyste lokalizovali kategorii Hudba a podcasty, kde rozklikněte možnost Primární uživatel.
  • Na další obrazovce už jen stačí, abyste zaškrtnuli uživatele, který má být pro konkrétní HomePod primárním.

Jak jistě víte, tak HomePod i HomePod mini slouží především jakožto chytří asistenti v určité domácnosti. V rámci domácnosti se samozřejmě ve většině případech nachází více jedinců, takže HomePod musí být schopný rozpoznat a odlišit jejich hlasy. Právě díky tomu dokáže Siri  přizpůsobit nabídku hudby, playlistů a doporučení jednotlivým uživatelům. To v praxi znamená, že když například řeknete Siri frázi Play some music, tak se spustí hudba, která žánrově odpovídá té, kterou vy posloucháte, a nespustí se přehrávání oblíbených žánrů vaší manželky. Jestliže Siri hlas nerozpozná, tak automaticky bude počítat s tím, že požadavek vznesl primární uživatel, kterého si můžete zvolit prostřednictvím tohoto návodu.

Související články

Dnes nejčtenější