Zavřít reklamu

Dá se říct, že prakticky každé chytré zařízení vás v dnešní době odposlouchává – tedy pokud má k dispozici hlasovou asistentku. U jablečných zařízení je k dispozici Siri, která vám dokáže odpovědět na spoustu různých otázek. Stejně jako ostatní hlasové asistenty, tak i Siri můžete vyvolat hned několika způsoby. Kromě speciálních gest stačí říct také tzv. aktivační frázi, při které se Siri či jiný hlasový asistent spustí, konkrétně u Siri se jedná o frázi Hey Siri. Jablečná zařízení, včetně HomePodu, tedy celou dobu poslouchají a čekají, až zmíněnou frázi vyslovíte. Pokud se vám tohle nelíbí a máte strach, že by Apple mohl poslouchat vše, co si doma řeknete, tak i na HomePodu můžete tuto funkci deaktivovat.

Jak na HomePodu nastavit, aby vás Siri neodposlouchávala

Chcete-li na vašem HomePodu (mini) nastavit, aby vás Siri neodposlouchávala, potažmo aby nečekala na vyslovení fráze Hey Siri, tak se nejedná o nic složitého. Stačí postupovat následovně:

  • Prvně je nutné, abyste se na vašem iPhonu přesunuli do nativní aplikace Domácnost.
  • Jakmile tak učiníte, tak se přesuňte do domácnosti a místnosti, ve které se konkrétní HomePod nachází.
  • Po přesunutí podržte na ikoně vašho HomePodu, který chcete spravovat, prst.
  • Tímto dojde k zobrazení nového okna, ve kterém vpravo dole klepněte na ikonu ozubeného kola.
  • Zobrazí se nastavení, kde už jen stačí sjet o kus níže a pomocí přepínače deaktivovat možnost Čekat na vyslovení „Hey Siri“.
  • Samozřejmě musíte patřit mezi správce určité domácnosti, v opačném případě se vám možnosti nezobrazí.

Výše uvedeným způsobem lze tedy jednoduše nastavit, aby HomePod, potažmo Siri, nečekala na vyslovení aktivační fráze. Díky tomu vás tedy HomePod nebude odposlouchávat. Berte každopádně na vědomí, že Siri tímto způsobem nedeaktivujete – stále ji budete schopni vyvolat podržením prstu na kulaté dotykové ploše HomePodu. Co si každopádně budeme nalhávat, zrovna u HomePodu, který nenosíte celý den v kapse, se nejedná o úplně komfortní řešení, tedy pokud jej nevyužíváte pouze k poslechu hudby. Je tedy jen na vás, zdali výše uvedenou funkci deaktivujete. Berte ale v potaz, že vše má své pro a proti.

Související články

Dnes nejčtenější

.