Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Moje zkusenost. O baterii nijak nepecuji a nestaram se. Nabijim pres noc tzn jdu do postele a dam tel na nabijecku. Kazdy rok mam novy model iPhone a pri prodeji iP 10 a iP 11 jsem mel 96 a 97%. Driv jsem to nesledoval resp kupujiciho to nezajimalo. Myslim ze tam ty % kapacity baterie ani nebyly k dispozici. Nabijecku nemam nijak silnou vlastne jsou to original Apple. Kabel pouzivam certifikovany z Alza z duvodu moznosti vyberu delky. Kdyz jsem v aute tak mam tel na nabijecce z duvodu CarPlay. Od chvile co jsou k dispozici pouzivam pouze Max verze telefonu coz byla myslim 6-tka. Za ten rok co tel pouzivam tak jsem nikdy problemy s bateriemi nemel a to mam iPhone od verze 3.
  Jak rikam nehlidam nepecuji nestaram se.

  a to je prave to, ze nabijis jeste starym 5W adapterem, proto jsi v pohode, ale 18W u lonskeho 11 PRO a po roce nabijeni maji baterie i pod 90%.., mam 11PRO a stale po roce 100%, 18W jsem ani nevybalil z krabice, stale pouzivam starou 5W, a to i k nabijeni iPadu PRO i Mini 5, je mi jedno ze to nabiji pomalu, nabijim take vyhradne pres noc

  Tak já zas narozdíl od kolegy výše menim iPhone cca jednou za 4 roky, takže jsem měl 6 a teď XS, nabíjení také neřeším a proste menim baterku jednou za rok až dva

  Jinak největší zahul asi dostává v autě v létě ~>navigace, jas na max a do toho se nabijí

  To ještě používáš kabel v autě to je pravěk ne

  Petr
  Nevim kolik novych modelu aut ma dnes dostupny CarPlay pres bluetooth. Mam auto rv 2019 a musim se pripojit na kabel. Tim padem mi jede CarPlay a zaroven i nabijim telefon.

  Bezdrátový Apple Carplay není standardem ani u aut střední třídy, například u NOVÉ Octavie je až ve vyšších výbavách, v paketu nebo za příplatek.

  Mam 4 auta doma a vše mi chodí bez kabelu a samozřejmě i dobíjení
  Samozřejmě i v nove Octavii

  Pokaždé při koupení nového iPhone nechám první cyklus baterie vybít do nuly a telefon nabíjím jen když má baterie 1 % a nabíjim do 100 procent a poté ihned odpojím iPhone od nabíječky. Telefon po 4 letech má kapacitu baterie 88 %. Přítelkyně neustále nabíjela každou noc, jak je uvedeno v článku a ejhle, 79 %. Co dodat, apple a redaktor ví jak vytáhnout peníze z kapes zákazníků (PR článek?). Kde jsou ty doby starých Nokií 🤷‍♂️, v prdeli a zákazníku plať 🤬.

  S nabíjením a vůbec bateriemi mám velmi bohaté zkušenosti. Jednak mám každý rok nový iPhone, dále se zabývám dovozem baterií na iPhone a repasuji staré + provádím opravy. Kromě klasického měření multimetrem mám program CoconutBattery, který kontroluje stav baterií.
  Z mé zkušenosti se moc nevyplatí baterie nějak extrémně opečovávat. Faktem je, že všechny iPhony od verze X jsem nabíjel prakticky výhradně přes noc pomocí bezdrátového stojánku bez použití rychlonabíjení a po roce měly baterie kapacitu 100%. Ovšem skoro každý nový iPhone má počáteční kapacitu větší, než je deklarovaná. Např. nyní můj iPhone 12 Pro Max má mít 3.666mAh a má reálně 3.900mAh. Až jej budu prodávat, pořád bude mít okolo 3.600mAh.
  Co mi chodí telefony na opravu, tak se zhruba dá říci, že po 2-3 letech používání mají baterie okolo 600-900 cyklů a ca 80% kapacity. Ale také se setkávám s případy, že baterie má 75% a 300 cyklů. Vesměs zákazníci potvrzují, že nějaké nabíjení moc neřešili.
  Za mě tedy:
  1) baterii nevybíjet do „mrtě“, ale spíše udržovat mezi 20-90%.
  2) nikdy nenechávat telefon dlouho vybitý (zejména v případě záložního telefonu)
  3) mráz a slunce škodí
  4) částé a extrémní rychlonabíjení škodí
  5) jednou za čas (3x ročně +-) telefon úplně vybít , nechat ca hoďku max. vybitý a nabít doplna + nechat na nabíječce ještě zase ca hoďku. To je zejména vhodné jak píše autor v případě problémů jako tzv. kalibrace. Já tomu říkám „rozpohybování líného elektrolytu“. :-))

  V případě výměny baterie buď zaplatit výměnu v autorizovaném servisu – sice je to dražší, ale je záruka 100% originálu, nebo zakoupit originální baterii od renomovaných prodejců, kde se sice nejedná v pravém smyslu o originál, ale je zde originální článek a originální elektronika, takže baterie má identické parametry s originálem.

  iPhone 11 som do začiatku nabíjal bezdrôotovou pomalou 5W nabíjačkou a mal som snáď pol roka 100 a potom 98%… potom som to striedal s 20W apple usb-c nabíjačkou a kapacita klesala a po roku som sa dostal na 87%.

  12tku nabíjam už len 5W nabíjačkou… (okrem toho som znížil závislosť na telefóne, takže nabíjam každé 2 dni)

  Četl jsem několik komentářů i od celkem důvěryhodných zdrojů, ale že by se třeba baterie neměly nabíjet úplně na 100% ale tak na 80-90%, to se mi nezdá, dále pak že klidně nabíjet už při 20-30%, tak to se mi jeví taky jako ptákovina, vždyť životnost akumulátorů je dána především počtem nabíjecích cyklů, ne ? Když budu nabíjet při 20% a jen do 90% tak budu nabíjet každej den nebo někdy i 2x denně, to nedává smysl, to půjde baterie co nejdřív do kopru, ne !? Chápu že baterie Li-Pol se nemusí nechat vybít do mrtě, ale proč je nenechat nabít na 100% !? Na to jsou přeci dělané, nebo je za tím jen lobby výrobců baterií, aby co nejdřív šly do hajzlu a člověk si jí musel nechat dráze vyměnit v autorizovaném servisu, protože je dělají schválně integrované aby z člověka vytáhli peníze

  LiPo akumulátory se na rozdíl od NiCd nemusí a neměly by se formátovat tj. zcela vybíjet na 0% ideální jsou cykly 30-90% s občasným plným cyklem. Problém je, že % nabití je umělé v ideálním případě by to mělo jít přednastavit (třeba profil šetrný režim X plný), protože nabíjení je řízeno softwarově ale takového výrobce aby člověk pohledal. U těch prémiových značek vč. Applu tuto míru svobody neočekávám,tam se jede především na kšeft a spotřebu, bohužel je tím nastaven trend, který kopírují ostatní. Souhlasím s tím, že článek je o ničem – jen marketing, hodnotnější jsou některé komentáře v diskuzi. Akumulátor v prvních 2 letech odchází pomalu, v závěru životnosti tj. po zhruba 4 letech jakmile plná kapacita klesne o čtvrtinu to s ní. jde rychle z kopce a dorazí ho hlavně pokud se ponechá delší dobu úplně vybitý, nebo se nabíjí v horku (navigace na palubovce autaza plného slunce souběžně s nabíjením).

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.