Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Recenze bohužel stejná jako stovky předchozích. Co třeba srovnání paměťových nároku aplikací Intel vs M1? Rychlost spuštění aplikaci Intel vs M1? Rychlost studeného startu? Spotřeba baterie při spánku atd. 🙁

  Kdy toto budete srovnávat? Také by mě to zajímalo. Prosím zde pak o zveřejnění. Děkuji.

  A koho to zajímá? Hlavně že to funguje. Tyhle přízemní testy jsou pro většinu lidí k ničemu. A kdo po nich touží tak si je na webu zajisté sám najde, nebo si je sám udělá (když po nich tak strašné touží).

  Dovolím si odpovědět, protože M1 testuji velice intenzivně posledních 16 let. Tedy:

  * Paměť je 2,6x náročnější, než paměť
  * Rychlost není slovo, dostatečně vystihující dění na obrazovce. Tvůj den bude mít 28 hodin
  * Něco jako studený start neexistuje. Ntb je potřeba nahřát v troubě na 35 stupňů
  * Záleží na tom, jestli je spánek bezesný, nebo snový

  Rozveď “atd.”, rád ti odpovím.

  Na zive.cz mají asi nejlepší recenzi a pokud používáte nějaký specifický software, tak to za vás i vyzkouší. Mně to nepřesvědčilo k tomu, abych si kupoval nový MacBook, ten co mám zvládne vše, co na něm dělám, takže by to byly zbytečně vyhozené peníze. Ale, kdo ještě MacBook nemá a uvažuje o něm, tak by si měl asi koupit s tím čipem M1. Intel MacBooky budou i nadále nějakou dobu v prodeji. Kdo programuje, tak je pro něj čip M1 k ničemu, spousta knihoven na čipu M1 nefunguje. Software Adobe padá atd. atd. atd.

  Nezapomen tam vyfotit to vsechno kolem, hodinky a tak, zbytecne machrujes. Jako vzdycky . Ty jsi musel strasne trpet v mladi

  Vidiš to, někdo jen v mládí, někdo má komplex zbytek života jako například ty :-) nezlob se ale opravdu kvůli člověku jako jsi ty nebudu řešit, zda jsem při focení náhodou nezachytil i něco, co tě pohoršuje. Pro mě a pro drtivou většinu lidí co si kupují počítače za deístky tisíc a mobily za desítky tisíc o kterých zde píšeme, jsou to naprosto běžné spotřební věci a má je kde kdo. To že ty to bereš jako něco s čím někdo machruje, je tvůj soukromý a osobní problém. Měj se krásně a prosím, když ti tak vadím jako redaktor, tak tyto články nečti. Pěknou sobotu i tobě a ať se ti daří co to jen jde.

  Hezká recenze ale jako kdybych jí už několikrát četl. Kdysi při přechodu na PowerPC najednou PowerBok G3 vydržel celý den a měl neskutečné možnosti. Pak při přechodu na intel zase výdrž celý (pracovní) den a neskutečné možnosti… A dneska zase. Přirovnal bych to k telefonum kdy se mezigeneračně skokově zlepšují a zrychlují a pokaždé člověk zjistí že vlastně ten minulý nevydržel to co kdysi při uvedení na trh a už to neni trhač asfaltu…. Já jsem zvědavý hlavně na stolní verze M1. Nevěřim že poloprocesor ARM pro mobily nahradí Xeony (Ryzen) nebo cokoliv plnohodnotného. Optimaliazace jsou fajn (s Altivecem Aple taky dokázal PR divy) ale já věřim v tvrdé jádro výkonného ALU + FPU.

Diskuze není pro tenhle článek otevřena.

Související články

Dnes nejčtenější