Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Nejsem zastance pokut. Ale presne ta vodotesnost mne na iPhone XS dost stve, protoze stacil maly kontakt s vodou nechteny a FaceId je v kelu a Apple vam rekne, voda, reklamace se neuznava, ale sakra, kde to mam opravit, kdyz ani Apple mi to nechce udelat? Za ty prachy co za to chteji koupim skoro novy telefon.

  Jak není vodotěsný? Já mám XM Max, psali, že je vodotěsný. Apple je v poslední době samý předražený zmetek. Koupil jsem si sluchátka AirPods Pro a ty musel někdo vyrobit na koleni v džungli, tak hnusně a nepřesně slepené spoje jsem ještě u žádného výrobku dlouho neviděl. Pokud psali, že je vodotěsný a neuznají reklamaci, tak bych to poslal na ČOI, tak už by jim řekla své.

  Jiří, nesnažte se tady vy redaktoři Apple za každou cenu obhajovat, někdy byste měli být také kritičtí, pokud je to samozřejmě v právu. Jen tak si získáte důvěru v články, které zde zveřejňujete. A když už, tak na webu třeba u mého telefonu XS Max Apple píše: Voděodolnost až 30 minut v hloubce do 2 metrů. Z toho plyne, že telefon bych mohl klidně ponořit do bazénu a 30 minut se s ním koupat, pokud bych chtěl a nemělo by se s ním nic stát a pokud ano, tak je to závada telefonu a Apple je povinen ji odstranit.

  Pokud čtete LsA často, tak určitě víte, že Apple v žádném případě neobhajujeme – ba naopak. Jak ale píšu v předešlém příspěvku, zde je chyba spíš na vaší straně a to kvůli hraní si se slovy u Applu. Voděodolnost totiž zkrátka není vodotěsnost a navíc na poškození vodou se záruka nevztahuje, o čemž informuje i samotný Apple na stránkách technické podpory – https://support.apple.com/kb/SP780?locale=cs_CZ. Vím, jak to myslíte a souhlasím s vámi, že by bylo krytí poškození vody super, ale bohužel to má Apple prostě pošéfené jinak a co víc – má to zkrátka i ošetřené.

  Děkuji vám Jiří za odpověď, ale v tom případě mi u vašeho článku chybí informace, že stejnou praktiku, za kterou Apple dostal pokutu v Itálii používá Apple i České republice. Odkaz na stránky podpory, který jste do komentáře vložil uvádí, že voděodolnost je na polití, ale tato stránka je skryta hluboko ve stromu navigace stránek Applu. Když zvolíte menu stránek Apple a to konkrétně iPhone a porovnání a nastavíte tam i telefon Apple XS Max, tak Apple uvádí jiné informace a to pouze: Voděodolnost do 2 metrů a 30 minut délky. Z toho je jasné, že spotřebitel si právem myslí, že je telefon voděodolný ponořením do vody až do hloubky 2 metrů po dobu 30 minut. Takže zde je jasný důkaz o tom, že Apple manipuluje se zákazníky i v ČR a zcela jistě by se podobně věci dali nalézt i u jiných Apple produktů.

  @mattes Přesně tak a souhlas. Tím ze se neuvádí odolnost dle IPX, aby to bylo zcela zřejmé, jasné a transparentní, definovat odolnost 2m pod vodou po dobu 30min je nejen zavádějící, ale jde o uvádění v omyl…

  jedině snad, ze by ten telefon byl takto pod vodou odolný třeba proti odbarvení se nebo proti rozpuštění se ve vodě nebo třeba proti explozi ve vodě a podobným trapným nesmyslům…

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.