Zavřít reklamu

Představení a startu prodejů letošních iPhonů 12 máme již zdárně za sebou a to znamená jediné – zraky mnoha jablíčkářů se začínají pomalu upínat k nové generaci jablečných telefonů, zatím označované jako iPhone 13. Ty mají podle dostupných úniků dorazit opět ve čtyřech velikostních variantách, se 120Hz displeji a nově také se zbrusu novým typem baterie, který umožní Applu s telefony velmi zajímavě pracovat. 

O novém typu baterie plánovaném pro iPhony 13 informoval jako první v jedné ze svých zpráv pro investory přední analytik Ming-Chi Kuo, dle kterého už je Apple dokonce domluven s výrobci na realizaci jeho plánu. Baterie sama o sobě nikterak revoluční nebude, jelikož má vycházet z akumulátorů používaných v současnosti. Její obal však má být mnohem tenčí, díky čemuž se baterie buď zmenší při zachování nynějších vlastností, nebo nabídne ve stejných rozměrech více místa pro uložení energie, což by se podepsalo na celkové výdrži telefonu. Zda se Apple rozhodne spíše k využití volného místa například dalším zúžením telefonů, nebo naopak k prodloužení výdrže telefonů je nicméně v současnosti velkou neznámou. 

Obecně se dá říci, že se Apple na energetický management zřejmě v příštím roce více než kdy dříve. Kromě nového typu baterie má totiž v plánu údajně i nasazení výrazně úspornějších displejů či 5G modemů. Samozřejmostí je pak i úspornější čipset, který bude telefon pohánět. Na druhou stranu je však nutné počítat s náročnějšími softwarovými funkcemi a to jak v případě iOS a aplikací, tak třeba i věcí jako fotoaparát a podobně. Rozhodně se tedy nedá očekávat, že iPhony chystané pro příští rok vydrží například dvojnásobně déle než iPhony letošní. 

Související články

Dnes nejčtenější

.