Zavřít reklamu

Včera ráno jsme vás na našem magazínu informovali o tom, že Apple v tichosti vydal novou verzi operačního systému iOS 14.2, která je dostupná všem uživatelům s dřívějšími verzemi iOS. Ačkoliv se Apple k podobným změnám uchyluje skutečně zřídkakdy, dnes v noci svět překvapil další takovou. Ta se konkrétně týká nového macOS Big Sur 11.0.1, který byl veřejnosti vydán 12. listopadu. 

První veřejná verze vydaná pro veřejnost minulý týden označená jako 20B29 přinesla mnoha uživatelům značné problémy s instalaci a potažmo i chodem jejich strojů. Apple se proto dle všeho rozhodl tento update přepracovat a odstranit z něj mušky, které právě potíže s instalací způsobovaly. Přepracovaný update nese označení 20B50 a stejně jako přepracovaný iOS 14.2 je k dispozici jen těm uživatelům, kteří na macOS Big Sur zatím nepřešli, z čehož lze usuzovat, že se jeho opravy týkají primárně právě procesu instalace. 

Nový macOS Big Sur nenadělal potíže jen samotným uživatelům kvůli problémům s instalací, ale i samotnému Applu. Jelikož je tento systém velkým krokem kupředu a přináší mnoho nového, byl o něj okamžitě po vydání obrovský zájem, který zapříčinil dokonce až pád serverů Applu a několika jeho služeb. Ty musel následně kalifornský gigant několik hodin uvádět znovu do provozu. Podobné problémy přitom nejsou při uvolňování updatů v žádném případě obvyklé. 

Související články

Dnes nejčtenější

.