Zavřít reklamu

Pokud používáte Spotify jakožto primární službu pro streamování hudebního obsahu, a zároveň vlastníte chytré hodinky Apple Watch, máme pro vás dobrou zprávu. Od včerejšího odpoledne se v App Store objevila velice dlouho očekávaná plnohodnotná aplikace pro Apple Watch.

Společnost Spotify začala plnohodnotnou aplikaci pro Apple Watch umožňující samostatné fungování Spotify bez nutnosti připojení telefonu testovat v září letošního roku. Nyní se zdá, alespoň tedy z ohlasů zahraničních uživatelů, že se jim nová verze aplikace pro Apple Watch začala na hodinkách objevovat a měla být být dostupná k instalaci. Tato informace byla následně potvrzena z několika dalších zdrojů a vypadá to tedy tak, že Spotify začala s postupným uvolňováním aplikace pro uživatele. Jak již bylo zmíněno dříve, nová verze aplikace by měla konečně umožnit její samostatné používání na hodinkách, které se tak budou moci v rámci poslechu hudby oprostit od „mateřského telefonu“. Doposud byl propojený iPhone k poslechu Spotify potřeba a uživatelé si jej tak museli brát s sebou například v případech, kdy si šli zaběhat. Aplikace na Watch tak de facto sloužila jen jako vzdálený ovladač telefonu. Nová verze Apple Watch aplikace tento problém řeší a s bezdrátovými sluchátky už dokáže spolupracovat zcela samostatně.

 

Z prvních předběžných dojmů to zatím vypadá, že aplikace v současné době nabídne seznam nedávno přehrávaných skladem či uloženou uživatelskou knihovnu (v případě napojení na iPhone). Chybí však například funkce vyhledávání. Dá se ovšem očekávat, že se budou jednotlivé funkce do aplikace postupně doplňovat.

Související články

Dnes nejčtenější