Zavřít reklamu

V případě, že jste někdy vlastnili nějaký starší telefon s operačním systémem Android, tak jste si dost možná oblíbili notifikační diodu. Ta se u těchto zařízení může nacházet v horní části displeje a uživatele jednoduše informuje o tom, že na něj čeká nějaké oznámení či upozornění. V současné době už trend notifikačních diod víceméně opadl, každopádně někteří uživatelé si na notifikační diodu tak moc navykli, že jim po přechodu na nový iPhone může chybět. Dobrou zprávou je, že i na iPhone lze notifikační diodu svým způsobem nastavit – stačí využít LED blesku na zadní straně zařízení. Pokud chcete zjistit, jak na to, tak pokračujte ve čtení.

Jak na iPhone aktivovat notifikační diodu

Jestliže chcete na vašem iPhonu aktivovat notifikační diodu, potažmo funkci, která promění zadní LED blesk v notifikační diodu, tak se nejedná o nic složitého. Stačí, abyste postupovali následovně:

  • Prvně je nutné, abyste na vašem iOS zařízení otevřeli nativní aplikaci Nastavení.
  • Nyní je nutné, abyste v rámci této aplikace sjeli níže a otevřeli sekci Zpřístupnění.
  • Jakmile tak učiníte, tak opět sjeďte o kus níže, kde v kategorii Sluch klepněte řádek Audiovizuální pomůcky.
  • Zde už jen stačí, abyste dole pomocí přepínače aktivovali možnost Výstrahy bleskem LED.
  • Po aktivaci si ještě můžete nastavit, zdali bude zadní LED dioda při notifikacích blikat i v tichém režimu.

Výše uvedeným způsobem jste tedy jednoduše aktivovali funkci Výstrahy bleskem LED, která se stará o to, že se LED blesk vašeho iPhonu může proměnit na jakousi notifikační diodu. I když se může na první pohled zdát, že je tato možnost naprosto zbytečná, jelikož se LED blesk nachází na zadní straně zařízení, tak se pletete. Blikající LED blesk lze vidět i klasickým způsobem, pokud je displej položen displejem nahoru. Kromě toho, mnoho uživatelů má ve zvyku z různých důvodů pokládat iPhone displejem dolů, takže je LED blesk viditelný. Kdykoliv vám tedy po aktivaci funkce Výstrahy bleskem LED přijde nějaká notifikace, tak začne LED blesk na zadní straně blikat – kromě notifikací pak LED blesk bliká i při příchozím hovoru, apod.

Související články

Dnes nejčtenější

.