Zavřít reklamu

Chytrá nositelná zařízení značky Garmin mě lákají už několik let. Slyšela jsem na ně převážně chválu – obzvlášť na chytré hodinky – proto jsem uvítala možnost vyzkoušet si na “vlastní zápěstí” dámské hodinky Garmin Forerunner 45S. Zklamaly mě, nebo nadchly?

Balení a vzhled

Hodinky Garmin Forerunner jsou jednoduše, ale bezpečně zabaleny v jednoduché krabičce z pevného kartonu. Samotné hodinky jsou nasazené na pěnovém stojánku, součástí balení je návod, záruční list a nabíjecí kabel. Hodinky jsou k dostání ve dvou velikostech – 45S (menší, 39,5 mm) a 45 (větší, 42 mm). Kruhový displej hodinek má průměr 1,04 palce a rozlišení 208 x 208 pixelů, je obklopený pěticí tlačítek pro ovládání. U tlačítek najdete popis funkce každého z nich, na zadní části těla hodinek se nachází drobný konektor pro připojení nabíječky. Náramek je vyrobený z odolného a velmi příjemného silikonu.

Aplikace Garmin Connect a propojení s telefonem

Hodinky Garmin Forerunner 45 můžete buďto spárovat se svým telefonem pomocí aplikace Garmin Connect, nebo je používat samostatně. Spárování je otázkou několika málo okamžiků, přičemž aplikace Garmin Connect vás pohodlně a srozumitelně provede celým procesem. Aplikaci lze synchronizovat s nativním Zdravím ve vašem iPhonu. V Garmin Connect si můžete nechat zobrazit veškerá data, související s vaší pohybovou aktivitou a vašimi hodinkami a provádět základní nastavení a přizpůsobení. Aplikace má příjemné uživatelské rozhraní, je srozumitelná a snadno ovladatelná. Můžete ji využít také k účasti na různých výzvách, zobrazit si přehled vaší aktivity v kalendáři, navázat spojení s přáteli pro lepší motivaci, vytvářet tréninkové plány, plánovat trasy a mnoho dalšího. Pokud do svého iPhonu navíc ještě stáhnete aplikaci Garmin Connect IQ, můžete do svých hodinek stahovat nové ciferníky, případně vytvářet vlastní za použití fotografií z vašeho telefonu.

Funkce hodinek

Ovládání hodinek pro mě bylo zpočátku nezvyklé – běžně totiž používám hodinky s dotykovým displejem – ovládání za pomoci mechanických tlačítek jsem si ale velice rychle osvojila. Displej je překvapivě dobře čitelný i za plného slunce, v šeru vás naopak neoslepí – jas můžete aktivovat jednoduchým stiskem jednoho z postranních tlačítek. Aby nedocházelo k jejich nechtěnému stlačení, můžete je přímo v menu hodinek uzamknout. Součástí hodinek je časovač, stopky, můžete na nich přijímat notifikace (zvukové i vibrační) zpráv i aplikací nebo přehrávat (respektive ovládat) hudbu z vaší knihovny na iTunes. Skvělým bonusem je možnost připojení externích snímačů tepu a dalších funkcí. Hodinky po spárování naprosto bezchybně přijímají notifikace na všechny aplikace v připojeném iPhonu. Ve výchozím nastavení můžete přímo na hodinkách zahájit běh, běh na páse, jízdu na kole, chůzi nebo kardio, další pohybové aktivity pak můžete přidávat v aplikaci Garmin Connect na spárovaném iPhonu. Hodinky disponují funkcí měření srdečního tepu nositele s možností nepřetržitého sledování a měření úrovně stresu, stejně jako funkcí upozornění na příliš vysokou tepovou frekvenci s možností nastavení hranice této frekvence, nástrojem pro sledování spánku a dalšími funkcemi. Měření tepu probíhá na hodinkách rychle, bez zasekávání a jakýchkoliv problémů. Přestože jsem se trochu obávala ovládání za pomoci tlačítek, nakonec mě příjemně překvapilo, jak jednoduše a rychle se dá s hodinkami pracovat, a po dotykovém displeji se mi nezastesklo. Nošení hodinek je velice pohodlné, zapínání lze přizpůsobit i hodně štíhlému zápěstí. Hodinky nijak netlačí, nesklouzávají, na zápěstí drží skvěle a jejich nošení je příjemné i v horkém počasí. Baterie hodinek Garmin Forerunner 45 mi při testování za běžného používání vydržela na jedno nabití něco málo přes pět dní, což vůbec není špatný výkon.

Závěrem

Hodinky Garmin Forerunner mě velmi příjemně překvapily. Jedná se spíš o sportovní než o vyloženě chytré hodinky, notifikace na nich ale fungují bezchybně. Sportovní i zdravotní funkce mi vyhovovaly – dostala jsem přesně to, co jsem od hodinek očekávala. Nutno podotknout, že pohybové aktivity mám spíše jako koníčka – pokud toužíte po pokročilejších funkcích a metrikách, bude možná lepší, když mezi nositelnou elektronikou zapátráte po silnějším kalibru. Společnost Garmin nabízí na poli nositelné elektroniky pro každého něco, a na své si tak přijdou jak hobby sportovci, tak třeba i ti, kteří se připravují na maraton.

Slevový kód

Běžná cena hodinek Garmin Forerunner 45S je 5490 korun. Díky slevovému kódu lsagarmin45s je však můžete získat o 1000 korun levněji.

Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější