Zavřít reklamu

V případě, že patříte mezi majitele Apple Watch, tak mi zajisté dáte za pravdu když řeknu, že kromě funkcí pro sledování aktivity dokáží jablečné hodinky také perfektně zjednodušit život. Dokáží vám zobrazit prakticky všechny notifikace z aplikací, nechybí možnost pro zobrazení komplikací s užitečnými informacemi a kromě toho můžete na Apple Watch také přijmout hovor, což se hodí v případě, že nemáte iPhone po ruce a hovor potřebujete nutně vzít. Jakým způsobem však můžete na Apple Watch klasické hovory, či FaceTime audio hovory zahájit? Na to se podíváme v rámci tohoto článku.

Jak volat z Apple Watch

Jestliže chcete na vašich Apple Watch zahájit hovor či FaceTime audio hovor, tak se nejedná o nic složitého. Samozřejmě je v tomto případě ale nutné, abyste měli v dosahu váš iPhone. V Česku bohužel nemáme k dispozici Celluar variantu Apple Watch, se kterou můžete jednoduše bez iPhonu volat kdekoliv. Každopádně, pokud máte aktivní Wi-Fi hovory, tak vám k zahájení klasického hovoru postačí to, že Apple Watch připojíte k Wi-Fi, ke které už byl iPhone alespoň jednou připojený. Wi-Fi už je v dnešní době na mnoha místech, takže i když bude váš iPhone vypnutý, anebo když nebude poblíž, tak se díky Wi-Fi hovorům dovoláte. Pro zahájení hovoru na Apple Watch postupujte následovně:

  • Prvně je nutné, abyste se na Apple Watch přesunuli na domovskou obrazovku.
  • Jakmile tak učiníte, tak stiskněte digitální korunku, čímž se přesunete do seznamu s aplikacemi.
  • V seznamu poté najděte a klepněte na aplikaci Telefon.
  • Nyní už jen stačí, abyste si v rámci zobrazených kategorií našli konkrétní kontakt.
  • Poté, co kontakt najdete, tak jej rozklepněte.
  • Jakmile tak učiníte, tak klepněte na ikonu telefonu.
  • Nyní už si jen stačí vybrat, zdali chcete provést klasický hovor (telefonní číslo), nebo FaceTime audio hovor.

Po klepnutí na jednu ze zobrazených možností už začnou Apple Watch automaticky vytáčet. Dobrou zprávou je, že tímto způsobem můžete přes Apple Watch zavolat i na tísňovou linku, byť případné polohové údaje nebudou tolik přesné. Kromě výše uvedeného postupu můžete zahájit hovor na Apple Watch také pomocí Siri. Pro zahájení klasického hovoru stačí vyslovit frázi „Hey Siri, call [kontakt]“, pro zahájení FaceTime audio hovoru řekněte frázi „Hey Siri, FaceTime [kontakt]“. FaceTime audio je samozřejmě k dispozici jen na jablečných zařízeních, která jsou připojena k internetu.

Související články

Dnes nejčtenější