Zavřít reklamu

Pokud již delší dobu vlastníte jablečný chytrý telefon či tablet, tak už s největší pravděpodobností víte, jakým způsobem funguje aplikace Fotky. V rámci iOS a iPadOS jsou naprosto veškeré fotografie uložené v Knihovně fotografií, tedy kromě těch skrytých. Knihovna fotografií je tedy v tomto případě základní kámen a veškerá alba, která vytváříte, mohou obsahovat fotky a videa právě ze samotné Knihovny fotografií. Nefunguje to tedy tak, že byste si do alba přidal nějaké fotky či videa, a ty byste poté mohli z Knihovny fotografií smazat. Pokud tedy smažete média z Knihovny fotografií, smažou se i z alb, ve kterých se nachází. Pojďme se společně v tomto článku podívat, jakým způsobem můžete položky v albech filtrovat.

Jak na iPhone filtrovat fotky a videa v albech

V případě, že chcete na vašem iPhonu či iPadu aktivovat filtr v nějakém albu, tak se nejedná o nic složitého. Stačí, abyste se drželi následujícího postupu:

  • Prvně je samozřejmě nutné, abyste váš iPhone či iPad měli aktualizovaný na iOS 14 či iPadOS 14.
  • Pokud výše uvedenou podmínku splňujete, tak se přesuňte do nativní aplikace Fotky.
  • Jakmile tak učiníte, tak si rozklikněte album, ve kterém chcete aplikovat filtr.
  • Poté, co album rozkliknete, tak vpravo nahoře klepněte na ikonu tří teček.
  • Po klepnutí na tuto možnost se otevře menu, ve kterém sjeďte o něco níže.
  • Níže poté lokalizujte řádek s názvem Filtr, na který klepněte.
  • Nyní už si můžete vybrat, aby se zobrazily pouze Oblíbené či Upravené položky, anebo jen Fotky či Videa.
  • Jednotlivou kategorii stačí klepnutím zaškrtnout. Zaškrtnout můžete i více kategorií najednou.
  • Jakmile budete s nastavením filtru spokojeni, klepněte vpravo nahoře na Hotovo.
  • Nakonec poté nezapomeňte filtr deaktivovat – stačí klepnout na ikonu tří teček a zvolit možnost Změnit filtr.

Možnost filtrování se hodí především tehdy, pokud zrovna hledáte nějakou fotku či video a v samotném albu se nachází několik stovek, ne-li tisíc položek. Výše zmíněným postupem si tedy můžete nechat vyfiltrovat určité kategorie, díky čemuž se počet položek, mezi kterému musíte hledat, razantně zmenší. Co si ale budeme nalhávat – filtr, který aplikace Fotky nabízí, je doopravdy slabý a ne tak propracovaný. Někteří z nás by zajisté uvítali možnost, pomocí které bychom mohli filtrovat položky z určitého data či místa. Aplikace Fotky si navíc kromě toho vede seznam lidí, a to pomocí rozpoznávání obličeje. Doufejme tedy, že se v budoucích verzích iOS a iPadOS dočkáme o něco propracovanějšího filtru, díky kterému budeme schopni fotky a videa hledat o mnoho přesněji a jednodušeji. V rámci iOS a iPadOS 14 můžete kromě filtrování fotky také seřadit – pokud se chcete dozvědět více, klepněte na odkaz níže.

Témata: , ,

Související články

Dnes nejčtenější