Zavřít reklamu

Veškeré fotografie a obrázky, které v rámci iOS pořídíte anebo uložíte, se automaticky ukládají do Knihovny v rámci aplikace Fotky. V rámci Knihovny se nachází naprosto všechna média pohromadě, což nemusí být ve všech případech úplně ideální. Můžete si totiž ocitnout v situaci, kdy potřebujete mít po ruce fotografie z určitého místa, času či události vždy pospolu, abyste je nemuseli hledat. V tomto případě se hodí vytvořit alba, do kterých lze fotky a videa jednoduše importovat. Pravdou ale je, že se v albech klasicky seřazují média podle toho, kdy jste je přidali, a nikoliv podle data, tj. od nejnovějších či nejstarších. V iOS 14 jsme se naštěstí už této možnosti dočkali a v tomto článku zjistíte, jak na to.

Jak na iPhone seřadit alba podle data

Pokud potřebujete na iPhonu či iPadu v rámci aplikace Fotky provést seřazení alba podle data, tak se nejedná o nic složitého. Stačí se držet tohoto postupu:

  • Prvně je nutné, abyste měli váš iPhone či iPad aktualizovaný na iOS 14 či iPadOS 14.
  • Pokud výše uvedenou podmínku splňujete, tak se přesuňte do nativní aplikace Fotky.
  • Zde si poté v horní části najděte album, se kterým chcete pracovat, a poté na něj klepněte.
  • Jakmile se budete nacházet v samotném albu s fotkami, tak vpravo nahoře klepněte na ikonu tří teček.
  • Ihned poté se zobrazí ve spodní části obrazovky menu, ve kterém sjeďte o kus níže.
  • Zde pak lokalizujte kolonku Seřadit, na kterou klepněte.
  • Ve spodní části obrazovky se objeví další menu, ve kterém už jen stačí vybrat Od nejstarších nebo Od nejnovějších.

Ihned po kliknutí na jednu z výše uvedených možností se veškerá média v albu seřadí. Kromě toho, že si v menu můžete změnit seřazení všech položek v určitém albu, tak nechybí také několik dalších možností. Zmínit lze například možnost Zvětšit či Zmenšit, kdy můžete zvětšit/zmenšit zobrazenou mřížku s položkami, dále lze využít možnosti Originální mřížka, kdy se náhled fotografií zobrazí v reálném poměru stran a nikoliv ve čtverci. Velmi zajímavý je poté také Filtr, díky kterého si můžete nechat vyfiltrovat určité kategorie fotografií.

Témata: , ,

Související články

Dnes nejčtenější