Zavřít reklamu

Když Apple v červnu letošního roku představil novou generaci operačního systému tvOS, nejvíce pochval sklidil za podporu 4K videí na YouTube. Ta totiž byla doposud omezena jen na 1080p, přestože nejnovější Apple TV nemá s přehráváním 4K obsahu sebemenší problémy a YouTube jako takové jakbysmet. V den vydání tvOS 14 pro veřejnost sice ještě YouTube na Apple TV podporu 4K nenabízelo, ta se však nyní začíná po světě pomalu rozšiřovat. 

youtube4kvideo
Zdroj: Reddit

Čím dál větší počet diskutujících na Redditu hlásí, že jim jejich Apple TV začínají 4K rozlišení v aplikaci YouTube konečně nabízet. Zdá se přitom, že nezáleží na verzi tvOS 14, jelikož je rozlišení nabízeno jak na 14.0, tak i na 14.0.1 a betě 14.2. Je nicméně potřeba dodat, že rozšiřování novinky probíhá podle všeho zatím dost pozvolna, jelikož není ani zdaleka dostupná všem uživatelům. Ani my v redakci nejsme zatím bohužel schopni 4K videa na YouTube přes kompatibilní zařízení pouštět. 

Poměrně zajímavé je rovněž to, že jsou alespoň podle prvotních testů 4K videa na Apple TV omezena jen na 30 snímků za sekundu a podle všeho nenabízí ani podporu HDR, což je vcelku škoda. Je však vcelku pravděpodobné, že se jedná jen o chybu na straně YouTube, která bude v budoucnu vyřešena a videoobsah si tak díky tomu užijeme skutečně naplno. 

Související články

Dnes nejčtenější

.