Zavřít reklamu

Minulý týden jsme vás na stránkách LsA informovali o tom, že někteří uživatelé hlásí v souvislosti s upgradem na operační systém watchOS 7 potíže s GPS. Kromě toho ale narůstá také počet majitelů Apple Watch Series 3, kteří si stěžují na to, že aktualizaci na nejnovější verzi operačního systému watchOS dochází u jejich chytrých jablečných hodinek k pádu systému a náhlému vypínání.

Určité problémy nejsou u nových verzí operačních systémů – ať už pro chytré hodinky, tablety, smartphony nebo počítače – ničím neobvyklým. Často se může jednat o potíže, spojené s novými funkcemi nebo aplikacemi, přičemž společnost Apple tyto problémy obvykle opravuje v následujících verzích daného operačního systému. V případě watchOS 7 to ale vypadá, že problémů je více než je běžné, a že se postupně objevují nové a nové chyby.

V uživatelské diskuzi na stránkách podpory společnosti Apple se objevilo relativně velké množství majitelů Apple Watch Series 3, kteří po přechodu na operační systém watchOS 7 hlásili potíže se stabilitou, výdrží baterie, ale také s nečekanými pády a automatickými restarty či vypínáním hodinek. Jeden z uživatelů si například postěžoval, že se jeho hodinky minimálně třikrát vypnuly, a několikrát se samy od sebe zamkly, zatímco je měl dotyčný na zápěstí. Tentýž uživatel dále hlásil pokles úrovně nabití baterie hodinek po osmi hodinách na 50 %, zatímco dříve se jednalo o 80 %. Uživatelé dále hlásí nutnost restartovat hodinky před instalací nové verze operačního systému, opakované restarty, nebo potíže s načítáním komplikací. Častým tématem stížností je také zpoždění v předpovědi počasí, opakované automatické odhlašování z iCloudu nebo samovolné zamykání hodinek. Někteří uživatelé byli dokonce nuceni provést tovární reset hodinek kvůli nedostatku místa, problém ale přetrvával i nadále. Problémy se podle všeho týkají Apple Watch Series 3 bez ohledu na stáří – v diskuzi se objevil uživatel, který si tento model zakoupil teprve před měsícem. Společnost Apple vydala 24. září watchOS 7.01, vypadá to ale, že tato verze nepřináší řešení pro žádný ze zmíněných problémů.

Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější