Zavřít reklamu

Jak jistě víte, tak jsme se ve včerejších večerních hodinách dočkali vydání veřejných verzí iOS a iPadOS 14, společně s watchOS 7 a tvOS 14. Všechny tyto systémy byly k dispozici již několik měsíců v rámci vývojářských a beta verzí, takže si je uživatelé mohli klidně nainstalovat i s předstihem. Pokud si však rádi počkáte na plné veřejné verze, tak s největší pravděpodobností stále zkoumáte, co všechno je v nových systémech vlastně nové. Vzhledově je iOS 14, společně s iPadOS 14, velmi podobný předchozím verzím, přibylo však několik skvělých funkcí, po kterých uživatelé dlouho volali. Mezi jednu z těchto funkcí patří možnost, díky které se vám mohou příchozí hovory zobrazovat jakožto notifikace v horní části obrazovky, namísto zobrazení přes celou obrazovku.

Jak na iPhone (de)aktivovat zobrazení příchozích hovorů v banneru

V případě, že vám funkce pro zobrazení příchozích hovorů v banneru nefunguje, popřípadě pokud vám naopak nevyhovuje a chtěli byste ji deaktivovat, tak jste tady naprosto správně. V tomto článku si totiž ukážeme, jak na to – stačí, abyste se drželi tohoto postupu:

  • Prvně je nutné, abyste na vašem iPhonu či iPadu s iOS 14 či iPadOS 14 přešli do nativní aplikace Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, tak sjeďte o kus níže, dokud nenarazíte na kolonku Telefon, na kterou klepněte.
  • V rámci této sekce nastavení poté rozklepněte kolonku s názvem Příchozí hovory.
  • Zde už si můžete jednoduše zvolit ze dvou možností:
    • V banneru: příchozí hovory při aktivní obrazovce se budou zobrazovat v podobě malého banneru v horní části obrazovky;
    • Na celé obrazovce: příchozí hovory se při aktivní obrazovce budou zobrazovat postaru, tedy přes celou obrazovku.

Nutno podotknout, že oznámení o hovoru v horní části obrazovky se může objevit pouze v případě, že je váš iPhone či iPad odemčený a pracujete na něm. Pokud si stěžujete na to, že se vám hovor v banneru nezobrazuje také na uzamčené obrazovce, tak věřte, že tímto způsobem funkci nastavit nemůžete. Na uzamčené obrazovce se tedy příchozí hovor objevuje klasicky přes celou obrazovku, což je samozřejmě logické.

Dnes nejčtenější

Další články