Zavřít reklamu

Již řadu let není díky obrovskému množství úniků informací žádným tajemstvím, že se letošní iPhony pochlubí tělem s hranami podobnými těm, které Apple nasadil u iPadů Pro 3. a 4. generace či starších iPhonů 5, 5S a SE. Reálných videí či fotek, které by tuto podobu potvrdily, však bylo doposud jako šafránu a my si tak museli vystačit s tvrzeními těch nejlepších leakerů současnosti. To se však dnešním dnem mění. YouTuber EverythingApplePro totiž dnes v noci na svém Twitteru nasdílel krátké video zachycující šasi 6,1” iPhonu 12 Pro.

Že se jedná o iPhone 12 Pro si lze z videa odvodit hned ze dvou věcí – konkrétně barvy spolu s povrchovým opracováním a modulem fotoaparátu. Šasi má totiž bílá matná záda, což je verze, kterou bude Apple takřka 100% nabízet právě jen u řady Pro. I v loňském roce bylo totiž matné povrchové opracování zad exkluzivní jen pro řadu Pro, aby jí byl Apple schopen co nejlépe odlišit od klasické řady. Stejná taktika se proto očekává i letos. Co se pak týče modulu pro fotoaparát, v něm si můžete kromě klasických otvorů pro objektivy, LED blesk a mikrofon všimnout i otvoru pro LiDAR. Jedná se konkrétně o otvor v pravém spodním rohu modulu fotoaparátu při pohledu z vnějšku – tedy na bílá záda. Je nicméně poměrně zajímavé, že je rozměrově v porovnání s LiDARem u iPadů Pro 4. generace o poznání menší. 

Co se týče dalších zajímavostí, které video prozradilo, zmínit lze například zachování nynějšího designu tlačítka pro změnu režimu vyzvánění. O jeho přepracování se totiž hovoří již roky a to i v souvislosti s iPhony 12, avšak šasi zcela jasně ukazuje, že žádný upgrade z horizontálního přepínače na vertikální se letos nekoná. Žádného upgrade se nedočkají ale ani tlačítka pro změnu hlasitosti, potažmo Power Button. Na odhalení dalších detailů si nicméně budeme muset počkat až do samotného představení. To by mohlo proběhnout už příští týden v úterý 15. září na Apple Eventu. Jste na novinku zvědaví? 

Dnes nejčtenější

Další články