Zavřít reklamu

První generaci párty reproduktoru JBL Boombox jsme tu měli před dvěma lety a už tehdy nás zaujal bytelností své konstrukce a hutností zvuku, který se z něj linul. Letos se na trh dostala generace 2., která má být ve všech ohledech lepší a propracovanější. Pojďme se na ní tedy podívat.

Specifikace

O zvukovou nálož se v případě Boomboxu druhé generace stará hned čtveřice měničů a to dva woofery o průměru 106 mm a dva tweetery o průměru 20 mm, jež disponují celkovým frekvenčním rozsahem 50 Hz – 20 kHz. Celkový výkon soustavy je 2 x 40 W RMS v režimu zapojení do elektrické sítě a 2 x 30 W v případě napájení integrovanou baterií. Ta má kapacitu 72,6 Wh a dokáže reproduktor napájet po dobu až 24 hodin, samozřejmě v závislosti na způsob využití. Nabíjení pak zabere zhruba 6 a půl hodiny. Boombox 2 nabízí podporu pro Bluetooth 5.1, interní nabíjecí USB konektor (5V/2,0A), certifikaci IPx7 a podporu pro spárování s více reproduktory JBL PartyBoost. Reproduktor váží šest kilogramů a je dostupný ve dvou barevných variantách (digitální maskování a standardní černá)

Zpracování

Vzhledem k zaměření reproduktoru je jeho zpracování a provedení velmi bytelné. Počínaje silným madlem, které na obou koncích vyúsťuje v plastovém, avšak pogumovaném zakončení reproduktoru, přes pevnou a odolnou síťovinu pokrývající tělo celého reproduktoru. Základna je pogumovaná a dostatečně velká, zadní záslepka obsahující konektory je utěsněná. Odezva tlačítek je příkladná a celkově tak po stránce konstrukce není reproduktoru co vytknout.

Ovládání

K ovládání reproduktoru slouží tlačítka umístěná na horní čelní straně. Konkrétně zde najdeme standardní sadu reproduktorových tlačítek, tedy tlačítko pro JBL PartyBoost, tlačítka pro ovládání hlasitosti a přepínání písniček, play/pause, párovací Bluetooth tlačítko a on/off. Více není třeba, co se konektivity týče, všechny fyzické porty se nachází na zadní straně reproduktoru pod gumovou záslepkou. Najdeme zde klasický 3,5 mm audio input, USB-A konektor pro nabíjení, micro USB konektor pro servisní účely a nabíjecí konektor pro síťové napájení.

Zvuk

Na párty reproduktoru je tím nejpodstatnějším to, jak hraje, a v případě JBL Boombox 2 je výsledek velice dobrý. Velikosti reproduktoru odpovídají také velikosti měničů a zde platí jednoduché pravidlo, že velikost (obvykle) nelze nahradit. Zvukový projev je tak skutečně velmi mohutný, zároveň však poměrně čistý a čitelný. Basy jsou velmi silně cítit i ze vzdálenosti několika metrů, nejsou však přehnané a nekazí tak dojem z celkového poslechu.

Reproduktoru sluší přehrávání ve středních až vyšších polohách hlasitosti, i když k žádnému závažnějšímu zkreslení nedochází ani při hlasitosti maximální. Zde však hraje roli i akustika místa, na kterém reproduktor pouštíte. Výkonu má na rozdávání a dokáže tak bohatě naplnit běžně velkou místnost v rodinném domě, stejně tak se rozhodně neztratí jako doprovod při venkovní akci u grilu nebo u bazénu. Limity hlasitosti jsou položeny opravdu vysoko a stejně jako v případě první generace, i v tomto případě Boombox 2 spolehlivě zastane zvukový doprovod na domácí párty.

Závěr

JBL Boombox je ten nejsilnější a nehlasitější bezdrátový reproduktor, který má společnost JBL ve svém sortimentu. Velikosti a váze odpovídá zvuková produkce, která je skutečně  ohlušující. Pokud jsou vám běžné bezdrátové reproduktory malé a sháníte něco, co má „koule“, JBL Boombox 2 je tím, co hledáte.

JBL Boombox 2 (2)
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata:

Související články

Dnes nejčtenější