Zavřít reklamu

Jak jistě víte, Steve Jobs po svém odchodu z Applu v roce 1985 odkoupil Pixar a až do roku 2006 byl jeho největším podílníkem. Studio Pixar za roky své existence vyhotovilo několik skvělých filmů. Fanoušci těchto filmů vědí, že Pixar ve svých snímcích často a rád odkazuje na své starší filmy. Jedním z koníčků diváků je pak tyto narážky hledat. Pixar ale do svých filmů, vzhledem k historii, implementuje i narážky na společnost Apple. Pokud jste si jich nikdy nevšimli, možná vám pomohou odkazy v tomto článku.

Auta

Jestliže se podíváte na video bez kontextu, možná si budete nad jeho významem lámat hlavu. Ovšem bílé auto ve videu se jmenuje Mac iCar a nese číslo 84, což je odkaz na rok, kdy Apple vydal první osobní počítač Macintosh.

Toy Story 3

V jedné ze scén jsou hračky u stolu a hledí do počítače. Ne ale do ledajakého. Při pohledu na obrazovku můžete nápadně vidět iMac s macOS.

Coco

Mamá Imelda se snaží zjistit, proč nemůže Zemi mrtvých opustit a navštívit svou rodinu. Pokud se v této scéně zaměříte na stůl, uvidíte počítač, který jako by z oka vypadl starému Macintoshi 128K.

Wall-E

Zde není přímo explicitní narážka na Apple. O to je ale pozadí zajímavější. Režisér filmu Wall-E, Andrew Stanton, v roce 2008 uvedl. že robot EVE byl navržen tak, aby připomínal produkt Applu. Prý kvůli tomu kontaktoval samotného Jobse, který mu „půjčil“ Jonyho Ivea. Jablečná designová legenda poté s režisérem celý den konzultovala, jak by měl robot vypadat.

Příšerky s.r.o.

Mike Wazowski (Kuliočko) drží při jedné scéně časopis. Na jeho zadní straně vidíte počítač se sloganem „Scare Different“. Nejedná se o nic jiného než narážku na ikonický slogan Applu „Think Different“, který vznikl v roce 1997 po Jobsově návratu do Applu.

Dnes nejčtenější

.