Zavřít reklamu

Čas od času se na vašem Macu či MacBooku může zobrazit notifikace, která vás upozorňuje na to, že má někdo z vašich blízkých narozeniny, popřípadě že je státní svátek. Na těchto oznámeních samozřejmě není nic moc otravného – tedy pokud nemá v jeden den narozeniny hned několik uživatelů, popřípadě pokud už vám všechny ty narozeniny nelezou krkem. Všechny tyto notifikace o státních svátcích a narozeninách pochází z aplikace Kalendář a dobrou zprávou je, že si je můžete vcelku jednoduše deaktivovat, ať už máte důvod jakýkoliv. Pokud tedy chcete zjistit, jakým způsobem lze na Macu upozornění na narozeniny a státní svátky deaktivovat, tak tady jste naprosto správně.

Jak na Macu deaktivovat upozornění na narozeniny a státní svátky

V případě, že chcete na vašem macOS zařízení v rámci Kalendáře deaktivovat upozornění na narozeniny a státní svátky, tak se nejedná o nic složitého. Stačí se držet tohoto postupu:

  • Prvně je samozřejmě nutné, abyste se v rámci Macu či MacBooku přesunuli do nativní aplikace Kalendář.
  • Jakmile se ocitnete v aktivním okně této aplikace, tak v levé části horní lišty klepněte na záložku Kalendář.
  • Objeví se rozbalovací menu, ve kterém klepněte na kolonku Předvolby…
  • Poté se otevře nové okno, ve kterém se přesvědčte, že se nacházíte v záložce Obecné.
  • Zde už jen poté stačí, abyste ve spodní části odškrtnuli možnosti:

Jakmile provedete výše uvedený postup, tak už se vám upozornění na narozeniny, popřípadě na státní svátky, přestanou zobrazovat. To může přijít vhod především tehdy, pokud vás narozeniny ostatních jednoduše nezajímají, stejně tak pokud vás nezajímají státní svátky, jelikož je prostě a jednoduše neřešíte. Osobně mám deaktivované zobrazování narozenin, jelikož od těch nejbližších si dny narození pamatuji a u ostatních je vědět nepotřebuji.

Související články

Dnes nejčtenější

.