Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  No ja k tomu len toľko: súhlasil Epic s podmienkami App storu? Súhlasil. Porušil ich ? Porušil. Nech to napraví a všetko bude ok.
  Jasne že mám výhrady k podmienkam App storu ale rešpektujem aktuálny stav.

  To mám radost. Vždycky mě těší lidé, kteří respektují zaběhnutý statut quo, byť by mohl být v rozporu s pravidly hospodářské soutěže apod. Pořád lepší, než generace dědečků, kteří prostě taky tak nějak respektovali pravidla, a zlobivci šli třeba do koncetráku. To dává smysl.

  Nás těší, že nás navštívila Timova peněženka. Co bychom si počali bez jejich úžasných myšlenek :-)

  Presne toto si hovorím. Apple aj Google majú jasne stanovené podmienky, s ktorými súhlasili, tak neviem o čo sa Epic snaží.
  Uznávam, že Apple a Google majú v tomto monopolné postavenie ako tvrdí Epic, ale keď sa im to nepáči, tak nech ponúkajú Fortnite na stiahnutie ako .apk pre Android a .ipa pre iOS, pre tých, ktorí majú jailbreak.

  Mohu se zeptat v cem presne spociva monopolni postaveni Apple? Neni vetsinovym hracem na trhu s mobilnimi zarizenimi, ani vetsinova platforma. Zakaznici maji moznost zvolit platformu jinou, ktera jim nabidne instalaci aplikace mimo store. Pouzivani slova monopol je v tomto pripade velice neuvazene.
  Kdyby apple mel operacni system, na kterem by bezelo 95% telefonu na svete a v podstate by nebylo jine radne volby, pak s tim souhlasim… Takto je to jen kopani Epicu a jeho nenazranost – o zakazniky vubec nejde, to si mame jenom myslet. Ve vysledku bude mit Epic vic, kdyz obejde Apple…

  Nie je to priamo monopolné postavenie spoločnosti, ale App Store má monopolné postavenie na zariadeniach s iOS a iPadOS

  Ale zariadenia s iOS/iPadOS nemaju monopolne postavenie na trhu.. takze? Mas vyber, vzdy si mozes kupit lagdroid a sideloadovat do sytosti apk subory..

  Dristy Timmyho z Epicu su sprostosti..

  Miešaš jablká s hruškami. To, že ich zariadenia neprevyšujú nad ostatnými neznamená, že nemá monopol na ich trhu s Appkami a systémom. Aj Mára to pletie dokopy.

  Takze kdyz si vybudujes svuj barak tak ti tam povine nastehujeme migranty ? Preci neuzes mit na nej monopol zejo.

  tu zase názory , ach jaj len
  zopár postrehov Európa a USA majú úplne inú legislatíva čo sa týka monopolu vid Microsoft a predinštalovávaný prehliadač zásah EU
  to že EPIC súhlasil s podmienkami je síce fajn ale tieto podmienky musia byť v súlade s platnou legislatívou a aj tou z oblasti zneužívania( vid vaše zmluvy napr s mobilným operátorom jeho všeobecné zmluvné podmienky ako aj zmluva musí byť v súlade s legislatívou a nemôže vás znevýhodňovať aj keď ste súhlasili s podmienkami) monopolného postavenia to trochu komplikovaný právny problém a na LSA je plno odborníkov na európsku a americkú protimonopolnú legislatívu ja si netrúfam povedať kto má pravdu viem len že monopol a zneužitie svojho silného postavenia v historickí nikdy nebolo na prospech klienta alebo zákazníka aj jed je to váš milovaný apple .

  Plácáte nesmysly. EU legislativa nikde nedefinuje výši provizí za vužívání cizích platforem. Ani nemůže, to bude vždy privátní záležitost firem. Výjimkou jsou pouze regulovaná odvětví a tím fakt není nějaké AppStore a obchod s aplikacemi.

  Správně, s vyděračema se nevyjednává, EPIC si může udělat svojí platformu, když je chudák všude tak moc utlačovanej 🙂. Do dneška tu 30% procentní marži určitě hradil ze svý kapsy, že mu to tak trhá žíly 😎.

  Prozradím jednu pikošku.

  Významným vlastníkem Epicu (40%) je čínský Tencent. Víte jaké má marže Tencet ve svém storu s hrami? 50%. A dokonce uvažuje o zvýšení na 70%. Chce celé odvětví er úplně otočit co se provizí týče. K tomu navíc skupuje vývojářská studia po celém světě, aby měl na své záměry silné páky.

  Škoda, že o tom LSA nic nenapíše. Holt to by museli začít dělat investigativní práci, tedy začít zjišťovat informace a ne jen přepisovat co napsal někdo jiný.

  To je nám najednou ten EPIC ale pokrytec co? Doma si nezamete, ale na druhé útočí.

  Očekávám, že v rámci rovné soutěže soud nařídí Applu, aby umožnil dalším firmám si vytvořit konkurenční Appstore na iOS platformě; jak je to na Andoidu. Skutečně není v pořádku, že do iPhone nedostanu aplikaci jinak než přes applovský Appstore. Ať si Epic s kamarádama udělají a inzerují a provozují vlastní AppStore a ať mají uživatelé možnost volby, odkud si co stáhnou.

  Tady je to samý odborník na koncernové giganty, které naprosto vydu….jí s koncovým zákazníkem, a často za hranou nastavených regulací, jen proto, že regulátor nestíhá reagovat. A ještě ty hov..a obhajujete. Vy jste fakt pacienti :-D :-D

Vložte vlastní komentář

celý text