Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  A nějaká klimatizace ovládaná přes HomeKit není?

  Pro mne teď právě aktuální téma. Hledal jsem taky něco rovnou na HomeKit a nic na CZ trhu aktuálně není. Našel jsem ale produkt TADO, což je krabička, která se umí spárovat s běžnými značkami klimatizací a pak je přes HomeKit ovládat. Bohužel ale na každou vnitřní jednotku klima musí být jedna tahle TADO krabička (neumí ovládat více jednotek současně). Cena je kolem 2.600 CZK (má to v nabídce i přímo apple.cz)

  Právě mi přijdou v pondělí naistalovat samsung windfree , která lze ovládat přes aplikaci smartthings , stejně jako samsung tv.
  Lze nějak implementovat smarthings zařázení do homekitu ?
  V homekitu mám nějaké senzory a čidla od EVE, několik žárovek yeelight.
  Rád bych to vše propojil, aby třeba čidlo EVE při vysoké vlhkosti spustilo klimatizaci.
  Je to těžké, když apple ještě nemá svoje televize (nemyslím AppleTv, tu používám jako bridge), svoje klimatizace, mikrovlnky, lednice a pračky :)))

  Suverene Nejlepsi jsou klimatizace mobilni ! Kraval jako prase, vyrabi zaroven chlad i horko. Horko odvedete napriklad otevrenym oknem ven. Ano, tim samym oknem vam do mistnosti proudi teply vzduch z venku. Super. Takove perpetum mobile. Vyfoukany teply vzduch z klimy je potreba nahradit jinym vzduchem (jinak by byl v mistnosti podtlak). Tak treba tim teplym vzduchem z venku. Super efektivita.
  V momente kdy ten kraval vypnete, je v mistnosti stejne horko jako predtim.
  Proto vybirejte tu nejdrazsi. Stejne skonci u popelnice jako nesmyslny kram.
  P.S. Ano, zkousel jsem odvod tepla napojit v panelaku na stupacku. Horky vzduch se mi nevracel oknem ale z druhe stupacky v koupelne. A ze byl fakt horky !
  I za 2 Kč je ten kram drahy a jeste sezere spoustu ekektriky

  A netusim, jestli existuje nastenna, ke ktere by se zvenku vedl vzduch k vnitrni jednotce. Mam nastennou a vedou se k ni z venku jen trubicky s chladivym mediem vyrobenym ve venkovni jednotce (zkapalnenym)

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.