Zavřít reklamu

Po středečním večerním vydání 3. vývojářských bet iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 a tvOS 14 vydal Apple tentýž den v noci i 3. vývojářskou betu macOS Big Sur. Ta se sice netěší ani zdaleka tak velké sledovanosti jako výše zmíněný iOS 14, přesto má však rozhodně co nabídnout – ostatně, jako celý nový systém. Pokud vás tedy zajímá, jaké úpravy do nové verze testovacího macOS dorazily, v následujících řádcích vám to prozradíme. Dopředu však říkáme, že mnoho novot není – to proto, že naprostou většinu munice v podobě softwarových novinek pro macOS 11 vystřílel Apple již v prvních dvou betách. Nyní se proto nachází už spíš ve fázi dolaďování, kterou opustí až na podzim s vydáním ostré verze tohoto systému.

  • Ikona baterie v předvolbách systému, která působila po představení jako dětská malůvka, se nyní výrazně přiblížila designu, který Apple používá u baterie v iOS či iPadOS. Vypadá tedy daleko lépe.
  • Zmizela informace o tom, jak dlouho ještě vydrží daný Mac fungovat na baterii
  • Ikona aplikace Hudba má nyní prakticky stejný design jako ve 3. betě iOS 14 – jedná se tedy o bílou notu ve světle červeném čtverci
  • Při vytvoření screenshotu se ozývá nový zvuk. Jedná se o mírně upravenou verzi zvuku, který Macy vydávaly doposud
  • Ovládací tlačítka pro ovládání hudby v bočním widgetu se dočkaly mírného designového přepracování

Dnes nejčtenější

.